Başkan Bahçeci: “İddialı olacaksak bunu eğitimli toplumlarla yapacağız”

Başkan Bahçeci: “İddialı olacaksak bunu eğitimli toplumlarla yapacağız”

18.01.2018

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yeni eğitim-öğretim yılı itibarıyla okul ziyaretlerini sürdürüyor. Okullardan gelen talep ve istekleri yerinde öğrenmek için okul ziyaretlerine devam eden Başkan Bahçeci, Milli Eğitim’in ihtiyaçlarının karşılanması noktasında Kırşehir Belediyesi’nin katkı sağladığını belirtti. Başkan Bahçeci, “Biz eğer çağdaş uygarlıklar yarışında iddialı olacaksak bunu eğitimli nüfuslarla, eğitimli toplumlarla yapacağız. Bunun bilincinde olan bir […]

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yeni eğitim-öğretim yılı itibarıyla okul ziyaretlerini sürdürüyor.
Okullardan gelen talep ve istekleri yerinde öğrenmek için okul ziyaretlerine devam eden Başkan Bahçeci, Milli Eğitim’in ihtiyaçlarının karşılanması noktasında Kırşehir Belediyesi’nin katkı sağladığını belirtti.

Başkan Bahçeci, “Biz eğer çağdaş uygarlıklar yarışında iddialı olacaksak bunu eğitimli nüfuslarla, eğitimli toplumlarla yapacağız. Bunun bilincinde olan bir belediye olarak okullarımızın fiziki yapılarına elimizden geldiği kadar katkı sağlıyoruz. Belediyemizin okullar için çalışmaları devam ediyor. Okul bahçelerinde yaptığımız yenilemelerle okullarımız çok daha güzel, pırıl pırıl, çok daha güzel oluyor” dedi.

Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile görüşen Başkan Bahçeci, ziyaretlerinde devam eden belediye hizmetleri hakkında da bilgiler verdi.
Çağın gereklerine ayak uydurmuş, araştıran ve sorgulayan bir neslin yetişmesi için her kesimden insanın çaba göstermesi gerektiğini belirten Bahçeci, şunları kaydetti:
“Unutmamalıyız ki büyük Türkiye hedefi öğretmenlerimizin yetiştireceği bilgili ve donanımlı yavrularımızla olacaktır. Bu bilinçle görev yapılması gerekmektedir. Belediye olarak milli eğitim camiamızın ve özellikle öğretmenlerimizin yanındayız. İdareci kadrolar başta olmak üzere tüm öğretmenlerimiz bilmelidirler ki asla yalnız değillerdir. Bir öğretmenin yeri geldiğinde anne, baba ve iyi bir örnek olması gereklidir. Hayata dair yeni fikirler ve ufukların öğrencilerimizin zihninde oluşmasında öğretmenlerimizin katkısı büyüktür. Bu nedenle sizlerin görevi kutsaldır. Öğretmenlik ülkemizin geleceğe güvenle bakabilmesi, yeni yetişen çocuklarımızın Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında söz sahibi olmaları sizin sayenizde olacaktır.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .