Başkan Bahçeci de toplu taşıma kullandı

Başkan Bahçeci de toplu taşıma kullandı

09.10.2018

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bisiklet kullanımı sonrası toplu taşıma kullanımını teşvik etmek için vatandaşlarla birlikte toplu taşıma sistemini kullandı. Belediye’den otobüs durağına kadar yaya giden Belediye Başkanı Bahçeci, vatandaşlarla birlikte Cacabey Meydanı-Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hattında yolculuk yaptı. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekili Mustafa Kendirli, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet […]

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bisiklet kullanımı sonrası toplu taşıma kullanımını teşvik etmek için vatandaşlarla birlikte toplu taşıma sistemini kullandı.
Belediye’den otobüs durağına kadar yaya giden Belediye Başkanı Bahçeci, vatandaşlarla birlikte Cacabey Meydanı-Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hattında yolculuk yaptı.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekili Mustafa Kendirli, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet tekin ve basın mensuplarıyla birlikte otobüse binerek, bir süre yolculuk yaptı.
Otobüsün içinde basın mensuplarına bir açıklama yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “1 Ekim tarihi itibariyle otobüslerimizi seferlere koyduk ve yeni otobüs sistemimizi tanıttık, yolculuk yapan insanlarımızın mutluluğu ve memnuniyeti bizi de çok mutlu ediyor, kendimizi büyük şehirde gibi hissediyoruz diyorlar. Kırşehir’de 11 hat var. Bu hatlarla birlikte şehrin her noktasına ulaşım sağlayacağız. Şehirde yaşayan herkes en fazla 500 metre yürüyerek bir otobüs durağına ulaşmış olacak. Yıllardır Kırşehir’de dolmuşlar vardı. İlk defa böyle bir sisteme geçildi. İşin doğrusu toplu taşımada Kırşehir’de sistem yoktu. Hiçbir standart olmadan gece-gündüz demeden çalışan dolmuşçularımızı daha yaşanabilir bir çalışma şartları oluşturduk” diye konuştu.
Kırşehir’de 1 Ekim tarihi ile hayata geçen toplu taşıma sistemine 12 dolmuşçunun katılmadığını kaydeden Belediye Başkanı Bahçeci, “Üç yıl uğraştık ama sisteme 12 dolmuşçu haricinde bütün dolmuşçular katıldı. Kendi kurdukları kooperatif sistemi ile işletiyorlar. Biz onlardan onlar bizden hizmet alıyor çok güzel bir sistem oldu” dedi.
Akıllı telefon uygulamaları ile Kırşehir’de insanlar, otobüslerin hangi durakta olduğunu ne zaman geleceğini ve otobüsü seyir halinde göreceklerini belirten Başkan Bahçeci, “Ulaşım konforunu yüksek standartta taşıyan bir sistem oldu. Eksikler olabilir. Zaman zaman bizde karşılaşıyoruz. Eksikleri de tamamladıktan sonra sistemi daha güzel bir şekilde hayata geçirmiş olacağız” diye konuştu.
Meşakkatli bir süreçten geçildikten sonra Kırşehir’de ulaşım mastır planının hayata geçtiğini belirten Milletvekili Mustafa Kendirli ise konuşmasında, “Şehrin altyapısı tamamlandıktan sonra otobüsler hizmete girdi. Hayatımda ilk defa otobüs yolculuğu yapıyorum çok mutlu oldum. Yoğun araç trafiğinden de şehir büyük oranda kurtulacak. Belediye hizmetlerinde ilkleri yapan ve ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak otobüsleri de devreye alarak, büyük bir hayalini gerçekleştiren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile böyle bir hizmetin hayata geçirilmesinde kendisine destek veren Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin’i kutluyorum” dedi.
Belediye Başkanının hayalinin gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşadığını belirten Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tekin ise, başka illerde yaşanan sorunların Kırşehir’de yaşanmadığını, dolmuşçuların da yüzde 95 oranında sisteme destek verdiğini vurguladı.
Toplu taşıma sistemini kullanan vatandaşlar ise Kırşehir’de büyükşehir havası oluştuğunu belirterek Belediye Başkanına yapılan hizmetten ötürü teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .