Başkan Bahçeci: “Bisiklet kullanmak bizim geleceğimiz açısından çok önemli”

Başkan Bahçeci: “Bisiklet kullanmak bizim geleceğimiz açısından çok önemli”

12.11.2018

Kırşehir Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen “Kırşehir’i Seviyorum Bisiklete Biniyorum” bisiklet turu etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “2. düzenlediğimiz Kırşehir’i Seviyorum Bisiklete Biniyorum etkinliğimize katılım yine çok yüksekti. Başta Milletvekilimiz Mustafa Kendirli ve İl Başkanımız Muzaffer Aslan olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Katılımcılar arasından 10 şanslı kişiye kura ile bisiklet hediye […]

Kırşehir Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen “Kırşehir’i Seviyorum Bisiklete Biniyorum” bisiklet turu etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “2. düzenlediğimiz Kırşehir’i Seviyorum Bisiklete Biniyorum etkinliğimize katılım yine çok yüksekti. Başta Milletvekilimiz Mustafa Kendirli ve İl Başkanımız Muzaffer Aslan olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Katılımcılar arasından 10 şanslı kişiye kura ile bisiklet hediye ettik, sponsorluk yapan İHT Mühendislik ve Aydın Durukan Sarrafa teşekkür ediyorum” dedi.
Kura öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şunları söyledi:
“Kırşehir önemli bir değişimi yaşıyor, şehir merkezinde çok önemli değişimlere imza attık hep birlikte. Ulaşım değişim sistemi de değişiyor. Bisiklet kullanan bir şehir olmak en büyük arzumuz ve isteğimiz. Otobüslerimiz de devreye girdi. Toplu taşıma geçiyoruz. En büyük arzumuz da şu bireysel araba kullanımını azaltmak. Bireysel araba kullanımı ne demek petrol de dışa bağımlıyız. Benzin yakıyoruz paramız gidiyor. Trafik problemi oluşturuyoruz. Şehri yaşanmaz hale getiriyoruz. Çevreyi kirletiyoruz egzoz gazı ile yaşanmaz bir dünyayı insan eli hep birlikte oluşturuyoruz. Bununla mücadele eden bir şehir olmayı arzu ettik. Yaptığımız çalışmalar ve alt yapı değişiklikleri ulaşımda Türkiye’de ilk defa trafik problemini çözmüş bir şehir olabilmek diyen Başkan Bahçeci, Son adımımız da akıllı şehir o da Mayıs ayının sonunda bitecek o da bittiğinde Türkiye ‘de trafik problemini çözmüş tek şehir Kırşehir olacak. Bisiklet kullanmak bizim geleceğimiz açısından çok önemli. En stratejik ulaşım aracı bisiklet. Sağlığımız için, cebimiz için, Ülkemiz için, geleceğimiz için en stratejik ulaşım aracı bisiklet. Bayanlar, çocuklarımız ve bizler bisiklete bineceğiz. İşimize giderken bisikletle gideceğiz. Güvenli bisiklet yollarını yaptık. Geriye bisiklet binme alışkanlığını yaymak kalıyor. Bu bisiklet turlarını da onun için gerçekleştiriyoruz.”
Atatürk’ün mirasına sahip çıkmak hepimizin en önemli görevi olduğunu belirten Başkan Bahçeci, “Eğer gerçekten vatanımızı seviyorsak, eğer gerçekten devletimizi seviyorsak, Cumhuriyetimizi seviyorsak hepimizin en önemli görevi Cumhuriyeti ve devleti daha ileriye taşımak. Bunun yolu da çok çalışmaktan geçiyor. Gayret etmek zorundayız, hepimiz işimizi en iyi yapmak durumundayız. Benim görevim belediye başkanlığını en iyi şekilde yapmak. Kırşehir’e her türlü yeniliği yaşatmak. Şehrin geleceğine imza atmak. Korkmadan, yılmadan kesinlikle doğru olan neyse o şehir adına yapmak” dedi.
Başkan Bahçeci, “Alt yapıya girdiğimizde bize kızanlar oldu. Toz oldu, çamur oldu, şöyle oldu, böyle oldu. Eğer biz korksaydık o zaman bu işleri yapamazdık. Şehrimizin her tarafında çiçekler, ağaçlar, bisiklet yolları Türkiye’nin hangi şehrinde şehir merkezinde bu kadar güzel peyzajı görmezsiniz. İnşallah şehrimiz daha güzel olacak. Yeter ki biz geleceğimize sahip çıkalım. Bana ne demeden, neme lazım demeden bisiklet kullanımını teşvik edelim, hep birlikte kullanmaya devam edelim” dedi.
Konuşmaların ardından bisiklet turuna katılan on talihliye çekilen kura ile bisiklet verildi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

recephoca

yandaşlara dağıttığın yürüyüşü de yandaşlarla yaparsın ancak…
güven vermiyorsun…

13.11.2018, 14:19

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .