“Basın halkımızın gözü kulağıdır”

“Basın halkımızın gözü kulağıdır”

10.01.2019

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Akın: “Basın halkımızın gözü kulağıdır” Vali İbrahim Akın, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği yemek programında Kırşehir’deki yazılı ve görsel basın mensupları ile bir araya geldi. Ağalar Konağında düzenlenen yemeğe Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Milletvekili Metin İlhan, Cumhuriyet Başsavcısı […]

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Akın:
“Basın halkımızın gözü kulağıdır”

Vali İbrahim Akın, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği yemek programında Kırşehir’deki yazılı ve görsel basın mensupları ile bir araya geldi.
Ağalar Konağında düzenlenen yemeğe Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Milletvekili Metin İlhan, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, il basın kurumları müdürleri ile yerel basın kuruluşları sahipleri, ajans temsilcileri ve basın çalışanları katıldı.
Programda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen programda basın mensuplarıyla bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.
Gazetecilik mesleğinin, demokrasimizin gelişmesinde ve sorunsuz bir toplum oluşturulmasında önemli bir paya sahip olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Basın mensuplarına sosyal ve ekonomik haklar sağlayan 212 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 tarihi ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu anlamlı gün dolayısıyla gazetecilik mesleğine emek veren tüm basın çalışanlarının gününü içtenlikle kutluyorum. Özgür basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Halkın sesi olma görevini üstlenen bağımsız ve özgür basın, düşünce özgürlüğünün de en etkili aracıdır. Demokrasimizin gelişmesinde ve sorunsuz bir toplum oluşturulmasında önemli bir paya sahip olan gazetecilik mesleği, vatandaşlarımızı her konuda bilgilendirmesi, bilinçlendirmesi ve toplumsal sorunları dile getirerek kamuoyu oluşturulmasında da önemli bir rol üstlenmektedir. Özellikle son yıllarda iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmelere paralel olarak internet ve sosyal medyadaki etkinliğini arttıran basınımız, ülke ve dünya gündeminde yaşanan gelişmelerden vatandaşlarımızı an be an haberdar etmekte ve anında geri dönüşler alabilmektedir. Gündemin çok hızlı değiştiği ülkemizde gazetecilerimizin kamuoyuna haber servis ederken milletimizin menfaatleri doğrultusunda doğru, tarafsız, hak ve özgürlükleri gözeterek yayın yapması büyük önem taşımaktadır. İnanıyorum ki gazetecilerimiz, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da basın meslek ilkeleri doğrultusunda mesleğini icra edecek, toplumun sesi ve vicdanı olma yolundaki gayretlerini sürdüreceklerdir. Basınımız bulunduğu yerde halkın gözü kulağıdır. Basın mensuplarımız, toplumun talep ve sorunlarını ilgili mercilere ileterek önemli bir mesleği yerine getirmektedirler. Bizler de sizlerin haberlerinizde veya yazılarınızda dile getirdiğiniz hususları yakından takip ediyor, inceleyip değerlendiriyoruz. Bütün arkadaşlarımız, zor bir meslek olan gazetecilik görevlerini en iyi şekilde ifa etme gayretindeler. Basın mensubu arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Bugün, ayrıca 10 Ocak İdareciler Günü. Bu nedenle bütün meslektaşlarımın da gününü kutluyorum.” dedi.
Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle gazetelerin zor durumda bulunduğu belirterek, destek verilmesi gerektiğini ifade eden Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu da konuşmasında, “Gazeteci, şehrimizin konuşan dilidir. Dolayısıyla, gazeteci arkadaşlarımız adeta kamu görevi yapmaktadır. Gece-gündüz, sıcak-soğuk demeden çalışıp haber peşinde koşarak kamuoyunu gelişmelerden ve yaşanan olaylardan bilgilendiren gazeteci ve televizyoncu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Program, Vali Akın’ın basın mensuplarıyla yaptığı sohbet ve hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .