Basın açıklamasında olay

Basın açıklamasında olay

26.01.2015

Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi oldukları öğrenilen HDP’li grup, Cacabey Meydanı’nda basın açıklaması yaptıktan sonra slogan atarak parti binasına dönerken saldırıya uğradı…
HDP’li gruba bira şişeleri ile saldırdılar, polis nezaretinde gençler parti binasına sığındı…

KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi oldukları öğrenilen HDP’li grup, Cacabey Meydanı’nda basın açıklaması yaptıktan sonra slogan atarak parti binasına dönerken saldırıya uğradı.

hdp

 

Cacabey Meydanı’nda Cizre’de yaşanan olayları protesto etmek isteyen 20 kişilik bir grup basın açıklaması yaptıktan sonra slogan atarak parti binasına dönmek istedi.
Gruba eşlik eden polis nezaretinde slogan atmakta olan kişilere bira şişeleri ile saldırmaya başlanıldı. Karşılıklı küfürlerin edildiği ve bira şişeleri ile saldırıda bulunan kişiler polis tarafından engellenmeye çalışılırken, HDP üyesi oldukları öğrenilen gençler de gruba karşılık verince taşlı sopalı arbede meydana geldi.
Şehrin merkezinde yaşanan gerginlikte öğrenciler polis tarafından parti binasına alınırken, bina önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Karşıt görüşlü gruplar HDP bayrağını yırtarken polis gurubu dağıttı.
Yaşanan olaylarda sükunet sağlanırken HDP’nin ‘Cizre’ konulu basın açıklamasını Cuma gününden Pazar gününe kaydırması ve Kırşehir’de yaşanan yoğunluğun etken olduğu tahmin ediliyor. Yaralı öğrenciler ayakta partililer tarafından tedavi edilirken, polis kontrolünde öğrenciler 2’şerli gruplar halinde binadan ayrıldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .