“Başbakanımıza tüm sorunlarımızı aktardık, çözüm sözü aldık”

“Başbakanımıza tüm sorunlarımızı aktardık, çözüm sözü aldık”

09.01.2018

Başbakan Binali Yıldırım’ın Kırşehir ziyaretini değerlendiren Milletvekili Çetinkaya:
“Başbakanımıza tüm sorunlarımızı aktardık, çözüm sözü aldık”

Başbakan Binali Yıldırım’ın Kırşehir ziyaretini değerlendiren Ak Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir’in bütün sorunlarını yerinde dile getirme şansını bulduklarını söyledi.
Ak Parti iktidarının Kırşehir’e her zaman büyük önem verdiklerini, kendilerinin de seçimlerde halka verdikleri bütün sözleri yerine getirmek için bir çok projeyi tek tek hayata geçirdiklerini ifade eden Milletvekili Çetinkaya, “Kırşehir Cumhuriyetten bu yana pek çok alanda önemli hizmetleri almıştır. Bizden önceki arkadaşlarımızın getirdikleri hizmetlerin üstüne kat ve kat yeni hizmet ve yatırımları katmanın çabası içinde olduk. Ankara’da bakanlıklarımızı ziyaretlerde bulunarak hazırladığımız projelere destek alıyoruz. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Ak Parti İl kongremize katılarak bizleri mutlu etmiştir. Başbakanımız Binali Yıldırım göreve geldiği günden bu yana üç kez ilimizi ziyaret ederek, Kırşehir’e verdikleri önemi göstermiştir. Kendisine minnet ve şükran borçluyuz. Yine Başbakanımız ile birlikte şehrimize gelen ile Başbakan Yardımcılarımız Bekir Bozdağ ve Fikri Işık, AK Parti Grup Başkanvekilimiz Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci, Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan’ın Kırşehir’e gelmesi de bizim Kırşehir’imizin sorunlarını yerinde dile getirme fırsatımız oldu. Valiliğimizde yaptığımız toplantıda Kırşehir’imizin tüm sorunlarını ve taleplerimizi dile getirdik. Sayın Başbakanımız ve bakanlarımız bu sorunlarımızın çözümü için her türlü desteği vereceklerini söylediler. Tarım ve hayvancılık, ulaşım, sağlık, eğitim başta olmak üzere tüm sorunlarımızın çözümü için gerekli taleplerimizi ilettik. İnşallah bu sorunlarımızın büyük kısmını bu yıl çözeriz” dedi.
Kırşehirlilerin en büyük beklentisi olan çevre yolu demiryolu projesinin devam ettiğini ve bu hizmetlerden Kırşehir’in yararlanacağını da belirten Milletvekili Çetinkaya, “Kırşehir’deki birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece Kırşehir her alanda gelişip kalkınacaktır” diye konuştu.
Kapanan Kırşehirspor’un 10 milyon lirayı bulan borcunun geçmiş yöneticilerinden tahsil edilmesi için gönderilen icra tebligatlarını da Başbakan Binali Yıldırım’a aktardıklarını ve bu borcun silinerek, eski yöneticilerin rahatlatılmasını istediklerini de belirten Milletvekili Salih Çetinkaya, “Tarihe karışan, ancak borçları yöneticilik yapan insanlara çıkan Kırşehirspor’un bu durumunu Sayın Başbakanımıza dile getirdik. O da kulüplerin bu konudaki sıkıntılarını bildiklerini, Torba Yasa içine bu konuda gerekli düzenlemeleri yaparak kulüpleri ve yöneticileri rahatlatacaklarını söyledi. İnşallah Kırşehirspor’un borcu silinecek ve yöneticilerimiz de icra ve borç kıskacından kurtulacaklardır” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .