Başbakan Binali Yıldırım, yarın Kırşehir’e geliyor

Başbakan Binali Yıldırım, yarın Kırşehir’e geliyor

21.09.2017

Ahilik kutlamalarına katılacak, Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nin açılışı ile “1. Neşet Ertaş Kültür-Sanat Festivali”ni başlatacak…

Merkez olmak üzere her yıl yurt genelinde kutlanan 18 Eylül Pazartesi günü başlayan ve 24 Eylül Pazar günü sona erecek 30. Ahilik Haftası ve 53. Esnaf Bayramı kutlamaları devam ederken, Başbakan Binali Yıldırım, yarın şehrimize gelerek Esnaf Bayramına katılacak, Kırşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nin açılışını yapacak.
Edinilen bilgiye göre, Başbakan Binali Yıldırım Cumartesi günü saat 11.00’de helikopterle Ahi Stadı’na inecek ve buradan Ahievran Camii’ne geçerek Ahi Evran-ı Veli’nin türbesini ziyaret edip, dua okuyacak.
Buradan Kırşehir Belediyesi’ne geçerek Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den çalışmaları hakkında brifing aldıktan sonra Cacabey Meydanı’nda düzenlenecek Esnaf Bayramı kutlamalarına katılacak olan Başbakan Binali Yıldırım, bir konuşma yaptıktan sonra Türkiye’de yılın çırağı, kalfası ve Ahisi seçilenlere ve Ahilik Hizmet Ödülü’ne layık olan kişilere ödüllerini verecek.
Ahilik Bayramı kutlamalarının tamamlanmasının ardından Kırşehir Valiliği’ne geçerek Vali Necati Şentürk’ten çalışmaları ve sorunları hakkında bilgiler alacak olan Başbakan Yıldırım, saat 15.30’da Kırşehir Belediyesi tarafından eski sanayi sitesi alanına yaptırdığı Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nin açılışını da yapacak ve burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sözcüsü İbrahim Kalın’ın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “1. Neşet Ertaş Kültür Festivali”nin açılışını yapacak. Başbakan Yıldırım, daha sonra Kırşehir’den ayrılarak Ankara’ya dönecek.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile bazı bakan ve çok sayıda bürokrat, sivil toplum kuruluşların başkan ve temsilcilerinin de Ahilik Bayramı’na katılması bekleniyor.
Kırşehirliler, demiryolu ve çevre yolu başta olmak üzere çözüm bekleyen sorunların çözümü konusunda Başbakan Binali Yıldırım’ın desteğini beklerken, Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin Kırşehir’in çözüm bekleyen sorunları hakkında brifing için hazırlandıkları, Milletvekilleri Mikâil Arslan ile Salih Çetinkaya’nın da Kırşehir’in acil çözüm bekleyen sorunları için talep ve isteklerini anlatacakları öğrenildi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .