“BAŞARILI OLMAK İÇİN BU YOLU SEÇTİK”

“BAŞARILI OLMAK İÇİN BU YOLU SEÇTİK”

03.12.2016

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Yeşil Kırşehirspor’un Başkanı Levent Akçakoca, kulübe başkan olmaya karar verirken, bazı kişilerin kendini olumsuz yönde etkilemeye çalıştığını belirterek, “Kırşehirspor, büyük bir camia. Ayrıca, başarıya aç kalmış bir camia. Yönetim kurulundaki arkadaşlarla birlikte başarılı olmak için bu yolu seçtik. Bazı kesimlerden ‘orası bataklık; girmeyin o işe’ diyenler oldu. Ancak ben […]

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Yeşil Kırşehirspor’un Başkanı Levent Akçakoca, kulübe başkan olmaya karar verirken, bazı kişilerin kendini olumsuz yönde etkilemeye çalıştığını belirterek, “Kırşehirspor, büyük bir camia. Ayrıca, başarıya aç kalmış bir camia. Yönetim kurulundaki arkadaşlarla birlikte başarılı olmak için bu yolu seçtik. Bazı kesimlerden ‘orası bataklık; girmeyin o işe’ diyenler oldu. Ancak ben hiç düşünmeden yönetime talip oldum ve başkanlık görevini üstlendim. Hedefimiz kesinlikle başarı” dedi.
Başkan Akçakoca, zor bir görevi üstlendiklerinin farkında olduğunu belirterek, başarının olduğu bir yerde herkesin olabileceğini vurguladı ve 2-3 yıl için hedef belirlediklerini belirterek, “Zor bir görev üstlendiğimizi biliyorum. Başarılı olmaya geldik. Bunun içinde çok çalışıyoruz. Başkanlık görevini devir aldığım Cumartesi günü, Kırıkkale’de MKE Kırıkkalespor ile karşılaştık ve 2-0 yenildik. Ayrıca iki futbolcumuz da kırmızı kart gördü. Eksiklerimizin neler olduğunu ve ne yapmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Ekibimizdeki arkadaşlarla iyi bir diyalog içerisindeyiz. Maçların çoğunu yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte izliyorum. Grubumuzdaki maçların bazılarını izleme fırsatım oluyor. 27 Kasım Pazar günü Altındağ Belediyespor-Kayseri Şekerspor maçını izledim. Daha sonra Ahi Stadı’nda oynadığımız Yıldızeli Birlikspor maçını izleme fırsatı buldum. Böylelikle grubu takımları tanıma şansı buluyorum. Yıldızeli Birlikspor maçından sonra Teknik Direktör Salih Eken ve Sportif Direktör Mustafa Koçak ile toplantı yaptık. Devre arasında yapılacak transferleri konuştuk. 4 veya 5 isim düşünüyoruz. Bu alacağımız isimler genç ve başarılı; Anadolu’nun iyi futbolcuları olacak. Böylelikle eksik pozisyonları ve yedek kulübesini güçlendireceğiz. Hocalarımız bu haftadan itibaren bu isimler üzerine çalışmaya başlayacak.”
Kırşehirspor Başkanı Levent Akçakoca, ailesinin sporcu bir aile olduğuna dikkat çekti ve sözlerine şöyle devam etti:

“Boztepe bağlı Çevirme köyünde doğdum. Küçük yaştan itibaren Ankara’dayım. Ailem sporcuların bulunduğu bir aile. Kendim de şirket sahibiyim. Yaklaşık 800 çalışanım var. Yurtdışına çalışıyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Böylelikle ülkeme bir katma değer katıyorum. Kırşehirspor yönetim kurulu herkese açık. Buradan açık çağrı yapıyorum. Yönetimimizde görev almak isteyen herkes bize ulaşabilir. Bu takım şehrin takımı. Biz A şahsının veya B şahsının başarıda adı olsun istemiyoruz. Geniş bir kitleye ulaşmak istiyoruz. Belki siz puan kaybedince üzülüyorsunuz ancak biz daha çok üzülüyoruz. İnanın ilk maçım olan MKE Kırıkkalespor maçı sonrası üzüntüden iki gün kendime gelemedim. Kırşehirspor’u çok seviyorum. Yakup başkan ile bazen 1 puanın bile bize getirisini hedefe dönüştürüyoruz, dönüşüyoruz ve çalışıyoruz. Tünelin ucunda ışık varsa bu sene şampiyonluk hedefimiz vardır. Bazen favori olmayan takımları bile şampiyon görebiliyoruz. Ama gelecek sene hedefimiz; sizleri inşallah bu maç garanti bizim diyeceğimiz maçlara çıkarabilmek. Son olarak başkan olduktan sonra beni arayanlara özellikle gurbetçilerimize ve taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum.”
SAYLAM: SIKINTILARIMIZI ÇÖZECEĞİZ
Kırşehirspor Başkan Vekili Yakup Saylam da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bazı maçlarda olmayacak puanlar kaybettik. Bunları eksiklerimize bağlıyoruz. Sakat ve cezalı oyuncumuz azalıyor. Yıldızeli Birlikspor maçında ön libero sağ açık oynadı. Bu sıkıntılarımızı çözeceğiz. Futbolcularımıza ödemeler konusunda bazen gecikme yaşayabiliyoruz. Bu da normal bir şey. Başkan Levent Akçakoca ile neredeyse her gün birlikte olup takımı konuşuyoruz. Bazen büyüklerimizi arayıp fikrini alıyoruz. Şampiyonluk için çalışacağız. Buna şehir, taraftar, siyasiler, bürokrasi ve basınımız hazır.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .