Baranlı Dağına tırmanıp Polis Haftası’nı kutladılar

Baranlı Dağına tırmanıp Polis Haftası’nı kutladılar

11.04.2015

KIRŞEHİR İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yılı nedeni ile Kırşehir’de Baranlı Dağları Demirli köyü mevkii zirvesinde polislerinde katılımı ile üç dilde Polis Haftası kutlaması yapıldı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Kırşehir Belediyesi, Ahi Evran Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü personeli ile birlikte Japon araştırmacılar ve Azeri öğrencilerin de katılı mı ile Baranlı […]

KIRŞEHİR İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yılı nedeni ile Kırşehir’de Baranlı Dağları Demirli köyü mevkii zirvesinde polislerinde katılımı ile üç dilde Polis Haftası kutlaması yapıldı.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Kırşehir Belediyesi, Ahi Evran Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü personeli ile birlikte Japon araştırmacılar ve Azeri öğrencilerin de katılı mı ile Baranlı Dağları zirvesinde Emniyet Teşkilatının kuruluşun un 170. yılı nedeni ile karda kayarak zirvede İstiklal Marşı okudu.
10 Nisan dolayısı ile gerçekleşen yürüyüş de 41 kişilik gurup bin 855 metre yüksekliğe çıktı. Zirve öncesinde Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü tarafından zirveye çıkış öncesinde katılımcılar bilgilendirdi. Kırşehir’den hareket eden 41 kişi, zorlu yolculukta zirveye ulaşarak şehitler anısına saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşını okudu. Azeri öğrenciler ve Japon araştırmacılarında katıldığı zirve yürüyüşünde kayak yapılarak yorgunluğu atmak ve soğuktan korunmak için pekmez içildi. Zirve inişinde Demirli köylüleri de tırmanışta bulunan 41 kişiye destek verirken Japon araştırmacılar ve Azeri öğrenciler kendi dillerinde de polis haftasını kutladı.
Yürüyüşe İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli personelin yanı sıra; Kırşehir Belediyesinden, Ahi Evran Üniversitesinden, Milli Eğitim İl Müdürlüğünden, Sağlık İl Müdürlüğünden öğrenciler ve idareciler olmak üzere 41 kişi katıldı.
10 Nisan dolayısıyla tertip edilen dağ yürüyüşünün yabancı misafirleri de vardı. Kırşehir’de arkeolojik kazılar yapan Japon araştırmacılar ve Azeri öğrenciler de polis haftası münasebetiyle tertip edilen bu etkinliğe katıldılar.
Sabah saat 08.00 Polisevi önünde toplanan katılımcılar otobüslerle Demirli Köyüne hareket ettiler. 09.30 da Demirli Köyüne ulaşan katılımcılar buradan yürüyerek kamp alanına ulaştılar. Burada bazı malzemelerini bırakan katılımcılar yaklaşık 2 saat süren zorlu bir rotayı takip ederek 1855 m yükseklikteki Nalgediği tepesi olarak bilinen zirve noktasına ulaştılar.
Zirve noktasında şehitler anısına yapılan saygı duruşunun ardından Azeri öğrenciler ve Japon araştırmacılarla birlikte tüm katılımcılar İstiklal Marşını okudular. Toplu fotoğrafların ardından zirve defterini imzalayan katılımcılar kamp alanına doğru inişe geçtiler ve saat 12.45’te herhangi bir olumsuzluk yaşamadan kamp alanına döndüler.
Kamp alanında Demirli Köyü Muhtarı ve bazı köylüler katılımcıları karşılayarak başarılı yürüyüşlerinden dolayı onları tebrik ettiler.
Etkinlik sonunda diğer kurum ve kuruluşlardan gelenler Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğüne böyle bir faaliyet tertip ettikleri için teşekkür ederek emniyet teşkilatının tüm personelinin Polis Haftasını kutladılar. Azeri öğrenciler ve Japon araştırmacılar da aynı temenniyi kendi dillerinden yaptılar.
Öğlen yemeklerini yiyen katılımcılar saat 13.30 sıralarında malzemelerini toparlayarak kamp alanından ayrıldılar ve Kırşehir il merkezine döndüler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .