Bankacılar, KOBİ’lerle buluşacak

Bankacılar, KOBİ’lerle buluşacak

21.04.2015

Kırşehir’de KOBİ’lere daha fazla destek sağlamak için bankacılar ve KOBİ’ler bir araya getirilecek…

Kredi Garanti Fonu (KGF), Kırşehir’de faaliyet gösteren Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere (KOBİ) daha fazla destek olabilmek amacıyla bir toplantı düzenleyecek.

28 Nisan 2015 Salı günü saat 14.00’te Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenecek toplantıda, KOBİ’ler ile bankacılar buluşacak.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kredi Garanti Fonu’nun, Kırşehir’de faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelere daha fazla destek olabilmek amacıyla 28 Nisan 2015 Salı günü Saat 14.00’te Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenleyeceği toplantıda KOBİ’ler ile bankacıları buluşturacağını bildirdi.
KGF’nin çalışma esasları ile kefalet uygulamaları hakkındaki güncel bilgilerin paylaşılacağı toplantıya hem KOBİ’lerin, hem de il genelinde görev yapmakta olan bankacıların yoğun katılımının beklendiğini belirten TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “KGF, kredi değerliliğine sahip oldukları halde teminat yetersizliği nedeniyle krediye erişmekte zorluklar yaşayan KOBİ’lere verdiği kefalet desteği ile bu işletmelerin finansmana erişimlerini kolaylaştıran, kimi zaman da mümkün hale getiren kurumsal bir kefalet kuruluşudur. İlk kefalet işlemini gerçekleştirdiği 1994 yılından bu yana on binlerce KOBİ’ye kefalet desteği sağlamıştır. KGF’nin kefalet desteğinden KOBİ’ler ile KOBİ niteliklerine sahip esnaf ve sanatkarlar serbest meslek mensupları, çiftçiler, arsa/yapı kooperatifleri hariç birlikler ve bu birliklere bağlı kooperatifler yararlanabilmekte olup, hem işletme sermayesi, hem de yatırımın finansmanı ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü nakdi ve gayri nakdi kredilere kefalet sağlanabilmektedir. Banka kredileri için sağlanan kefalet desteğinin yanı sıra KOSGEB, TÜBİTAK ve TTGV destekleri ile TÜRK EXİMBANK’ın ihracatın finansmanına yönelik kredilerinden faydalanmak isteyen işletmelere doğrudan kefalet de verilebilmektedir” açıklamalarında bulundu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .