BAL’DA STATÜ DEĞİŞİYOR MU?

BAL’DA STATÜ DEĞİŞİYOR MU?

28.05.2015

KIRŞEHİRSPOR’UN yer aldığı Bölgesel Amatör Ligi’nde gelecek sezonun statüsü ele alındı. Görüşülen statüde, 8 takımın doğrudan 3. Lig’e çıkacağı, bir takımın da play-off sonucu belirleneceği üzerinde durduğu öğrenildi. Kırşehirspor’u doğrudan ilgilendiren yeni statüyle ilgili olarak, geçen yıl 11 grupta 149 takımın katıldığı lig seneye 18 takımlı 5, 20 takımlı 2 ve 19 takımlı tek gruptan […]

KIRŞEHİRSPOR’UN yer aldığı Bölgesel Amatör Ligi’nde gelecek sezonun statüsü ele alındı. Görüşülen statüde, 8 takımın doğrudan 3. Lig’e çıkacağı, bir takımın da play-off sonucu belirleneceği üzerinde durduğu öğrenildi.
Kırşehirspor’u doğrudan ilgilendiren yeni statüyle ilgili olarak, geçen yıl 11 grupta 149 takımın katıldığı lig seneye 18 takımlı 5, 20 takımlı 2 ve 19 takımlı tek gruptan oluşabileceği belirtiliyor. Toplam 8 grupta liderlerin direk bir üst lige çıkabileceği ifade edilirken, grup ikincisi 8 takımın ise play off’ta son bilet için ter dökebileceği öğrenildi.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun Bölgesel Amatör Ligi’ni (BAL) daha rekabetçi ve kompakt bir lig haline getirmek için böyle bir statü hazırlığında olduğu öğrenilirken, kulüplerin ise bu duruma sıcak bakmadığı ve eski statüyü istediği belirtildi. Deplasman ve oyunculara ödenen maç başı masraflarının artacağını düşünen bazı kulüpler uzun soluklu maratona karşı çıkıyor.
Kırşehirspor yöneticileri, statü ile ilgili değerlendirmeyi yapmak üzere önümüzdeki günlerde toplanacaklarını ve yeni düzenlemeyi görüşeceklerini açıkladılar.
(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .