Bakan Veysel Eroğlu Kırşehir’deydi

Bakan Veysel Eroğlu Kırşehir’deydi

28.10.2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplu temel atma ve açılış törenlerine katılmak üzere ilimize geldi. Programına Kırşehir Valiliği’ni ziyaret ederek başlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Necati Şentürk’ten il hakkında brifing aldı. Ziyaret sırasında Valilik Toplantı Salonunda basın mensuplarına Bakanlığınca Kırşehir’de yürütülen yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan […]

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplu temel atma ve açılış törenlerine katılmak üzere ilimize geldi.
Programına Kırşehir Valiliği’ni ziyaret ederek başlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Necati Şentürk’ten il hakkında brifing aldı.
Ziyaret sırasında Valilik Toplantı Salonunda basın mensuplarına Bakanlığınca Kırşehir’de yürütülen yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bir adet barajın, bir adet taşkın koruma tesisin, bir adet müteferrik Orman Genel Müdürlüğü tesisinin, bir adet müteferrik Doğa Koruma Milli Parklar tesisi ile belediye piknik parkının temelini atacaklarını ve açılışını gerçekleştireceklerini söyledi.
Ahiliğin otağı, yatırımlar diyarı Kırşehir’de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Hükümetimiz Kırşehir’e büyük önem vermektedir. Sayın Valimiz ile de eskiden beri tanışmaktayız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın da Kırşehirli hemşerilerime çok selamları var. Bugün temeli atılacak ve açılışı gerçekleştirilecek 5 tesisin toplam maliyeti 36 Milyon TL’dir. Değer verdiğimiz illerin başında gelen Kırşehir’e verdiğimiz müjdelerin çoğunu gerçekleştirdik. Yaptığımız yatırımlarla Kırşehir’i yemyeşil bir şehir haline getireceğiz. Büyük Ozan rahmetli Neşet Ertaş adına bir baraj yapmaya karar verdik ve Akpınar’daki barajın adını Neşet Ertaş koyduk. Bugün de bu barajın temelinin atacağız. Kırşehir’in daha yaşanabilir bir hale gelmesinde büyük katkıları olacak hem eğitim hem eğlence alanı olan Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanının da bugün açılışını yapacağız. Ayrıca, Kırşehir’de gelir getirici tür sertifika dağıtımı da yapacağız. Kırşehir’de ceviz ve badem ormanlarının sayısını artıracağız. Kırşehir’de tabiatı korumak adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Yamula Barajının hayata geçirilmesi ile birlikte Kırşehir topraklarının büyük kısmı sulanacak. Seyfe Gölü Kuş Cenneti’nin yeniden canlanması için de çalışmalarımız var. Hirfanlı Barajı’nın kenarındaki alanı da turizme kazandıracağız. Buranın bir kısmında orman köşkleri yapılabilir, gezi alanı, piknik alanları, bir kısmını da fidan ve süs bitkileri üretiminde kullanırız. Bu tesislerin hepsi Kırşehirli hemşerilerim içindir. Son yıllarda Kırşehir’de ormanlık alanları da oldukça artırdık. Kırşehir’e yaptığımız yatırımlar hızla devam edecektir. Yatırımlar Kırşehir’e hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Vali Necati Şentürk de, “Kırşehir’e sık sık gelerek bizleri onurlandıran ve her gelmesinde müjdelerle, yatırımlarla gelen Sayın Bakanımız azgın sulara gem vuran süvari, gelin gibi nazlı nazlı akan sulara da gerdanlık takan beyaz atlıdır. Kendisini Kırşehirli hemşerilerim de çok seviyor. Kendisini ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Sayın Bakanımız, bugüne kadar Kırşehir’e toplam maliyeti 171 Milyon TL olan 38 yatırım gerçekleştirmiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin” şeklinde konuştu.
Milletvekili Mikail Arslan, “Çalışmalarında dakik ve stratejik bir anlayış barındıran Sayın Bakanımıza Kırşehir’e yapmış olduğu yatırımlar adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Milletvekilimiz Salih Çetinkaya ise, Kırşehir’in gelişmesi ve kalkınması için ilimizin bütün dinamikleri ile birlikte gece-gündüz çalıştıklarını söyledi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanının temel amaçlarından birinin çocuklarımızı doğa ile iç içe olmasını sağlayarak hayvanları yakından tanımaları olduğunu söyledi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Necati Şentürk ve diğer protokol ile birlikte Valilik ziyaretinin ardından Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvanlar Parkı olarak Kırşehir Belediye Başkanlığınca projelendirilen alanın Açılış Törenine geçti.
Açılış töreni, Bakan Eroğlu’nun orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve Orköy Kredi Sertifikalarını yapılan kura sonucu vatandaşlara dağıtması ile sona erdi.
Bakan Eroğlu’nun Kırşehir’deki programı, ‘Okullar Hayat Bulsun Projesi’ kapsamında Kırşehir Proje İmam-Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen fidan dikimi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .