BAKAN OSMAN AŞKIN BAK KIRŞEHİR’DE GENÇLERLE BULUŞTU

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK KIRŞEHİR’DE GENÇLERLE BULUŞTU

20.09.2017

Kırşehir Ahi Evran gençlik kampında gençlerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ‘’ Sizler bu ülkenin en önemli gücüsünüz. Bu ülkeyi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. O yüzden sizlerin birbirleriyle iç içe tek yürek olması lazım’’ dedi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Kırşehir Ahi Evran gençlik kampında gençlerle araya geldi. […]

Kırşehir Ahi Evran gençlik kampında gençlerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ‘’ Sizler bu ülkenin en önemli gücüsünüz. Bu ülkeyi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. O yüzden sizlerin birbirleriyle iç içe tek yürek olması lazım’’ dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Kırşehir Ahi Evran gençlik kampında gençlerle araya geldi. Gençlere, ‘Sizler bu ülkenin en önemli gücüsünüz ’ diyerek seslenen Bakan Osman Aşkın Bak,’’ Bu ülkeyi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. O yüzden sizlerin birbirleriyle iç içe tek yürek olması lazım’’ ifadelerini kullandı.
Bakan Osman Aşkın Bak Kırşehir Ahi Evran gençlik kampında gençlere hitaben yaptığı konuşmada, gençlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, ‘’Sizlerden çok güzel enerji alıyoruz. Biraz evvel tiyatro gösterinden duygularını yürekten ifade eden gençlerimizi tebrik ediyorum. İşaret diliyle bir şiiri dillendiren gençlerimizi de tebrik ediyorum. Hepsi yüreklerini duygularını ortaya koymuşlar’’ diye konuştu.

Ziyaretinde gençlerle güzel sohbetler gerçekleştirdiklerini kaydeden Bakan Osman Aşkın Bak ‘’Burada hemşire hanımlar. Öğretmenler var. Üniversiteler başlamadan önce buraya gelip enerji depoluyorsunuz. Kırşehir milletvekillerimize bizi buraya davet ettikleri için teşekkür ediyorum. Burada çok güzel bir yer var. Bu kampın büyütülmesi ve genişletilmesi gerekiyor. Sizin görmenizi istiyoruz’ dediler. Gençlerimizin gençlik kamplarındaki memnuniyetlerini gözlemleyelim diye geldim. Sizlerden gerçekten çok güzel katılımlar ve enerji aldık’’ dedi.
Gençlik kampları hakkında bilgiler paylaşan Bakan Osman Aşkın Bak, ‘’Yaklaşık 120 bin gencimiz gençlik kamplarından istifade etti. Buralar yeni dostlukların, arkadaşlıkların kurulduğu ortamlar. Ülkemizin dört bir yanından gelen gençlerimiz burada yeni arkadaşlıklar ediniyorlar. Ülkemizin sorunlarını paylaşıyorlar, değerlendiriyorlar ‘’ifadelerini kullandı.
Gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu vurgulayan Bakan Osman Aşkın Bak sözlerini şöyle sürdürdü;
‘’Birbirimizi daha fazla sevmeye ihtiyacımız var. Gençlerimiz için en önemli unsurlardan birisi özgüven. Bu özgüveni Sayın Cumhurbaşkanımız bize, bu ülkenin insanlarına, gençlere sağladı. Özgüven çok önemli. Ben yaparım, yapabilirim demeliyiz. Ben yurtdışında master yaparken inşaatlarda çalışan mühendisler vardı. Ben Türk mühendis olarak emrimde 4 mühendis çalışıyordu. Ben daha iyi bir mühendistim. Kendimi ifade ettim. Dedim ki ‘ben yaparım’ Ben onların sorumlusu konumundayım. Biz yaparız. Bu ülke çok şeyler yapar. Bunları sizlerle beraber göreceğiz. Genciyle, mühendisiyle, doktoruyla, bilim adamıyla göreceğiz.’’
‘’BU ÜLKEYİ GELECEĞE TAŞIYACAK OLAN SİZLERSİNİZ’’
Bakan Osman Aşkın Bak, gençlere her noktada güvendiklerini belirterek, ‘’Sizler bu ülkenin en önemli gücüsünüz. Bu ülkeyi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. O yüzden sizlerin birbirleriyle iç içe tek yürek olması lazım. Biz ne diyoruz; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz. Bundan başla bir şeyi kabul etmiyoruz. Vatansız olur mu? Arkadaşlarımız tiyatroda gösterdi Çanakkale destanını anlattılar kurtuluş savaşını anlattılar. Bu ülke bu vatan yüzlerce binlerce milyonlarca kahramanlar tarafından mücadele edilerek buralara geldi’’ şeklinde konuştu.
‘’MİLLETİN GÜCÜ SİLAHIN GÜCÜNÜ YENMİŞTİR’’
15 Temmuz darbe girişimine de değinen Bakan Osman Aşkın Bak, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ile halkın meydanlara koştuğunu dile getirirken, “Milletimiz, beni kimin yöneteceğine ben karar veririm. Karar benim milli irade benim dedi. Milletin gücü silahın gücünü yenmiştir. Vatanını seven ülkesini seven ülkesinin büyümesini isteyen bir gençliğin önünde ne durabilir. Hiç kimse duramaz o yüzden hepimiz çok çalışmalıyız. Birbirimizi çok sevmeliyiz. Ülkemize inanmalıyız. Birbirimize inanmalıyız. İşte böyle bir gençlikle berber geleceğe daha iyi yürüyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar ne oyunlar yaparlarsa yapsınlar güç bir güç bunun önünde duramaz ‘’dedi

‘’ERTELEME, ÜŞENME, VAZGEÇME’’
Gençlerin hayalleri olması gerektiğini kaydeden Bakan Osman Aşkın Bak ‘’ Çalışacağız, hayallerimiz olacak. Milletvekili, iş adamı, cerrah, iyi bir doktor, uluslararası hukukta söz sahibi iyi bir avukat, bilim insanı olacağım gibi hayallerimiz olmalı bunları istemeliyiz. 3 şey söyleyeceğim; erteleme, üşenme ve vazgeçme, istediklerinden hedeflerinden asla vazgeçme çünkü o hedefe varma anı senin çabana bağlı her şey bitti dediğin anda yeni bir adıma geçeceksin işte başarı noktası o yüzden hedeflerinizi asla ertelemeyin. O yüzden hedeflerinizi asla ertelemeyin. Üşenmeyin, vazgeçmeyim hedeflerinizden. Mücadeleye devam ve asla boyun eğmeyin. Bir tek yere boyun eğeceğiz onun dışında asla boyun eğmeyin’’ değerlendirmesinde bulundu.
‘’İNSANLARDAN GÜLÜMSEMEYİ, SELAM VERMEYİ ESİRGEMEYİN’’
Kampın yenileceğinin de müjdesini veren Bakan Osman Aşkın Bak sözlerini söyle tamamladı:
‘’Buranın daha güzelini yapacağız, genişleteceğiz. Burası için değerlendirmeleri aldık. Sizlere çok daha güzel imkânlar sunmak için bakanlık olarak gerekli adımları atacağız. Bunlar var yeterli mi, sizler daha iyileri layıksınız. Bizim gençlerimiz daha güzellerine layık. Ben dört çocuk sahibiyim üçü kız, bir de oğlum var. Büyük kızım tıp fakültesinde okuyor beşinci sınıfta. İkinci kızım hukuk fakültesinde okuyor üçüncü sınıfa geçti. Oğlum lise üçe gidiyor, en küçük kızım da sekizinci sınıfta. Siyasetten fazla zaman olmuyor ama eve gittiğim zaman ben onların hepsine sarılıyorum ve onları öpüyorum, sevgi ücretsiz. İnsanlardan ve arkadaşlardan gülümsemeyi, selam vermeyi esirgemeyin. İşte böyle bir toplum, güçlü bir toplum. Sizler bizim geleceğimizsiniz, buraya Kırşehir’e geldik çok mutlu olduk. Güzel şeyler yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Güzel vakit geçirin, dönüşte ailelerinize annelerinize babalarınıza kardeşlerinize bizlerin selamını götürün.’’
BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARINA KATILDI
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ahi Evran Gençlik Kampı ziyaretinin ardından 30. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Kırşehir Belediyesince Ahi Külliyesi alanında düzenlenen fuarın açılışına katıldı.
Bakan Osman Aşkın Bak, burada yaptığı konuşmada Ahi Evran’ın esnafa, ekonomiye güzel örnekler ve dersler verdiğini söyledi.
En önemli dostların kitaplar olduğunu ifade eden Bakan Osman Aşkın Bak, “Çok okumamız ve düşünmemiz sonra da uygulamamız lazım. Kitap okuma alışkanlığımızı artırmamız gerek. Kültür çok önemli. Kültür mozaiğimizi güçlendirmeliyiz. Bilimde, sanatta, kültürde, sporda başarılı olmamız lazım.” diye konuştu.
Konuşmasının ardından Bakan Osman Aşkın Bak, Vali Necati Şentürk, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, kurdele keserek kitap fuarının açılışını yaptı.
Açılışın ardından Bakan Osman Aşkın Bak ve beraberindekiler stantları gezerek, öğrencilere kitap hediye etti.
Daha sonra gençlik merkezini ziyaret eden Bakan Bak’ı, 40 davul ve 40 zurnadan oluşan Abdal Ateşi Grubu karşıladı. Bakan Osman Aşkın Bak, burada sporcularla sohbet etti. HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .