BAHÇELİ’DEN İLAHİYATÇIYA NEŞET ERTAŞ’LI TEPKİ

BAHÇELİ’DEN İLAHİYATÇIYA NEŞET ERTAŞ’LI TEPKİ

06.03.2018

MHP lideri Bahçeli, “Kocanızdan Dayak Yediğinize Şükredin” diyen sözde ilahiyatçıya Neşet Ertaş’ın sözleriyle tepki gösterdi

MHP lideri Bahçeli, “Kadınlar kocalarından dayak yediği için şükretmeli” diyen İlahiyatçı Nurettin Yıldız’a “Ne ara bu kadar sapık türedi?” diyerek tepki gösterdi.
TBMM’den MHP Grup Toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, kadınlara skandal tavsiyelerde bulunan İlahiyatçı Nurettin Yıldız’a sert çıktı ve 2012 yılında kaybettiğimiz Kırşehirli hemşehrimiz Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ın “Kadınlar İnsandır, Bizler İse İnsanoğlu” sözleriyle sert tepki gösterdi.
Bahçeli, “Meczubun birisi çıkıyor, kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri tavsiyesinde bulunuyor. Asansöre yabancı erkekle kadının binmesinin sakıncalarından utanmadan bahsedebiliyor. Ne ara bu kadar sapık türedi? Her kadın ve çocuk istismarı insanlığa ihanettir. Hiçbir ihanet cezasız kalmamalıdır.” dedi.
İşte Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar:
“KADINLAR İNSANDIR, BİZLER İSE İNSANOĞLU”
“Bizleri televizyondan, radyo kanallarından, sosyal medyadan takip eden vatandaşlarımıza hürmetlerimi gönderiyorum. Gelişmelerle ilgili malumat sahibi olmak anlamlıdır, asıl anlamlı olansa bu gelişmeleri anlayarak, istikamet çizmektir. 8 Mart’ta kadınlarımız konuşuluyor. Kadın hakları ile ilgili herkes yer kürenin her yerinde görüşlerini paylaşıyor. 8 Mart 2018’de Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle münazara, panel hatta münakaşa yapılacaktır. Kadın deyince anne, ebeveyn mi? Eşine destek veren bir fedakârlık anıtı mı? Kadını nasıl tarif etmeliyiz, namus, ar timsali mi? En temel sorun, en bariz ayıp kadının bir insan olduğu unutuluyor. Her kadın her şeyden önce bir insandır. Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş, ‘Kadınlar insandır, bizler ise insanoğlu’ diyerek konuya çok doğru yaklaşmıştır.
“ŞİDDETE UĞRAYAN KADINLARIMIZLA NASIL HELALLEŞECEĞİZ”
“Fiziksel, psikolojik şiddete uğrayan kadınlarımızla nasıl helalleşeceğiz? Dilde sürekli kadına şiddet vardır, bunlarla nasıl yüzleşeceğiz? Dünyanın her yerinde kadınların çığlıkları vardır. Bu çığlık masumdur. Bu yılın ocak ayında 28, şubat ayında 47 kadın cinayeti işlenmiştir. 376 kız çocuğu cinsel istismarın hedefi olmuştur. İstismarcılar sonuna kadar cezasını çekmeli ve iyi hal falan da kullanılmamalı. Her şeyden malumat sahibi olurken, duyduğumuz kadına şiddet tablolarına ne kadar sessiz kalacağız?
“NE ARA BU KADAR SAPIK TÜREDİ?”
“Meczubun biri çıkıp kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri gerektiğini söyleyebiliyor. Bunu diyanet adına yapabiliyor. Ne ara bu kadar sapık türedi. Her kadın ve çocuk istismarı insanlığa ihanettir. Hiçbir ihanet cezasız kalmamalıdır.
“HAPİSSE HAPİS, HADIMSA HADIM, İDAMSA İDAM”
“Hala istismarları ve işlenen cinayetleri konuşup bir arpa boyu yol alamıyoruz. Kadın annedir, kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir, kadın gelecek nesillerin teminatıdır. ‘Ana gibi yar, vatan gibi diyar olmaz.’ diyen milletimiz, kadına şiddet gösterene bedeli ödetecek güce sahiptir. Hapisse hapis, hadımsa hadım, idamsa idam. Gereği neyse yapılmalıdır. Kadına bir fiske vuran kimse bedeli ödetilmelidir. Şiddeti kaynağında kurutmalıyız. Bilim insanları şiddet konusunda çalışmalıdır. Bu da bir beka meselesidir. Ertelenmesi çok ciddi sorunlara neden olacaktır. Tüm kadınların, tüm annelerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .