Bahçeci: “Ahilik Kırşehir’den bütün Anadolu’ya yayılmıştır”

Bahçeci: “Ahilik Kırşehir’den bütün Anadolu’ya yayılmıştır”

18.09.2018

31. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Kırşehir’de bulunan Esnaf Odaları Temsilcileri Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti. Başkan Bahçeci Ahilik Haftası’nın çok güzel geçmesini dileyerek Ahiliğin Kırşehir için çok önemli bir değer olduğuna dikkati çekti. Başkan Bahçeci; “Ahilik Kırşehir’de bir değer olarak başlamış ve bütün Anadolu’ya yayılmıştır. Ahilik esnaflar için çok önemli bir değerdir. Esnafların […]

31. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Kırşehir’de bulunan Esnaf Odaları Temsilcileri Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti.
Başkan Bahçeci Ahilik Haftası’nın çok güzel geçmesini dileyerek Ahiliğin Kırşehir için çok önemli bir değer olduğuna dikkati çekti.
Başkan Bahçeci; “Ahilik Kırşehir’de bir değer olarak başlamış ve bütün Anadolu’ya yayılmıştır. Ahilik esnaflar için çok önemli bir değerdir. Esnafların için olduğu kadar günlük hayatımızda da uygulamamız gereken kuralları vardır. Biz Ahilikten; doğruluğu, dürüstlüğü, kardeşliği, ahlakı, sevgiyi öğrendik. Bu kuralları günlük hayatımızda da uyguluyoruz. Çok şükür ki Kırşehir’de bütün sivil toplum örgütleri, devlet büyükleri bir arada kardeşlik ve barış içerisinde çalışıyorlar. Bunlar bize ahilikten gelen felsefeler. Kırşehir yıldan yıla hem fiziki olarak hem de manevi açıdan güzelleşen ve gelişen bir şehir olduğunu belirten Başkan Bahçeci, biz de içimizdeki bu güzellikleri daha çok ortaya çıkarmamız lazım. Bunları yapmak içinde birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam etmemiz gerekir. Ahiliğe, bu güzel değere daha fazla nasıl katkı sağlayabiliriz diye düşünmemiz gerekir. Bunun için de esnaflarımız nasıl çalışıyor, işlerinde Ahilik kurallarına uyuyorlar mı, ahilik felsefesini biliyorlar mı diye konuşmamız gerekir” dedi.
Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk ise “Ahilik Haftasını teşkilatım adına kutluyorum. Herhangi bir aksilik olmazsa Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız da Kırşehir’de olacak. Kendisini en iyi şekilde ağırlayacağız. Kırşehir’de biz yıllardır Kırşehir için birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Ahilik Kırşehir için çok önemli bir değer. Bütün illerde Ahilik kutlamaları başladı ve biz de ilimizde çok güzel bir açılış töreni ile Ahiliği başlattık. Belediye Başkanımızda göreve geldiği günden bu yana Ahiliğe çok güzel katkılar yapıyor. Gerek başlatmış olduğu Ahilik Külliyesi projesi gerekse Ahilik Haftası Kutlamalarında yaptığı katkılarda dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz her yıl Ahilik Haftası Kutlamalarında çıtayı daha da yükseltiyoruz. Bunu yaparken de bütün sivil toplum kuruluşlarımız, devlet büyüklerimiz, milletvekillerimiz, valimizle birlikte yapıyoruz. Ahi Külliyesi projesine destek olan başta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olmak üzere TOBB; TESK ve TESKOMB’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından karşılıklı hediye takdim edildi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .