Bahamettin Öztürk yine, TESK denetim kurulunda…

Bahamettin Öztürk yine, TESK denetim kurulunda…

16.09.2018

Bendevi Palandöken yeniden TESK Genel Başkanı seçildi Bahamettin Öztürk yine, TESK denetim kurulunda… Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) 20. Olağan Genel Kurulunda 599 geçerli oyun tamamını alan Bendevi Palandöken, üçüncü kez konfederasyon genel başkanı olurken, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bahamettin Öztürk Denetim […]

Bendevi Palandöken yeniden TESK Genel Başkanı seçildi

Bahamettin Öztürk yine, TESK denetim kurulunda…

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) 20. Olağan Genel Kurulunda 599 geçerli oyun tamamını alan Bendevi Palandöken, üçüncü kez konfederasyon genel başkanı olurken, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bahamettin Öztürk Denetim kurulu asıl üyeliğine seçildi.
TESK 20. Olağan Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımı ile Grand Ankara Oteli’nde gerçekleştirildi.
Yapılan seçimlerde 711 Genel Kurul delegesinden 671 delege oy kullandı. 72 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde 599 geçerli oyun tamamını alan Bendevi Palandöken, üçüncü kez TESK Genel Başkanlığına seçildi. 72 oyun geçersiz sayıldığı seçimde Bendevi Palandöken’in listesi şu isimlerden oluştu:
“Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Mehmet Burhan Aksak (Muş), Fevzi Apaydın (TŞOF), Zekeriya Mutlu (İzmir), Ömer Küsbeoğlu (Gaziantep), Alican Ebedinoğlu (Diyarbakır), Arif Tak (Bursa), Fazlı Yalçındağ (Türkiye Kasaplar Federasyonu), Adlıhan Dere (Antalya), Şevket Keskin (Malatya), Ahmet Övüç (Kayseri), Güven Aksoy (Rize), Bedir Limon (Erzincan), Özcan Saraçoğlu (Türkiye Madeni Eşya Sanatkârları Federasyonu), Abdülkadir Teksöz (Hatay).
Denetim Kurulu Asil Üyeler: Muharrem Karabacak (Konya), Beşir Köksal (Sivas), Bahamettin Öztürk (Kırşehir), Talat Dinçer (Mersin), Halil İbrahim Balcı (T.FIR.FED)”
Seçimler sonrasında delegelere teşekkür konuşması yapan Bendevi Palandöken, “Tüm esnaf ve sanatkâr teşkilatlarına bana tekrar bu görevi layık gördükleri için teşekkür ediyorum. 10 yılı aşkın süredir bu camianın tüm taleplerini duyurmaya, tüm sorunlarıyla yakından ilgilenerek çözüm bulmaya çalıştık. Bundan sonra da ülkemizin olmazsa olmazı esnaf ve sanatkârlardan aldığım güç ve destek ile çalışmaya devam edeceğim” dedi.
TESK’in Perşembe günü gerçekleştirilen 20. Olağan Genel Kurulunda TESK Denetim Kurulu Asıl Üye listesinde yeniden göreve seçilen Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, TESK Genel başkanı Bendevi Palandöken’in şahsına yine görev vermesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olarak böyle bir göreve yeniden seçilmem, TESK Genel başkanımızın Kırşehir’e ve şahsıma verdiği değer ve önemin bir belirtisidir. İnşallah görevimde Kırşehir’e en iyi hizmetleri vermeye devam edeceğim” dedi.
TESK’in 20. Olağan Genel Kurulunda TESK Denetim Kurulu Asıl Üye listesinde yeniden göreve seçilen Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk’ü tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .