Bağışlar Cacabey Meydanı’na

Bağışlar Cacabey Meydanı’na

05.09.2017

Türk Kızılayı, Kırşehir’de yeni bir bağış kampanyası başlattı… Dün başlayan kampanya 10 gün sürecek…

KIRŞEHİR’DE etkinliklerin merkezi haline gelen Cacabey Meydanı, yardımlaşmanın da merkezi olarak önemini ikiye katlıyor. Türk Kızılayı’nın Cacabey Meydanı’nda konuşlandırdığı kan bağış tırı ile Cacabey Meydanı yine buluşma noktası oluyor.
Dün başlayan ve 10 gün sürecek olan kampanyaya ilk gün itibarıyla Kırşehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği görülürken, bir ünite kan ile 3 hayatın kurtarılmasına vesile olmak isteyenler Kızılay Kan Merkezi’nde de bağışlarını yapabilecekler.
Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi, Cacabey Meydanı’nda gönüllü bağışçılarını bekliyor.
Kuruluşundan bu yana afete hazırlık ve afetlerde halkın gereksinimlerini karşılamaya yönelik çalışmalar yürüten, ulusal ve uluslararası planda bütün bu çalışmalarıyla saygınlık kazanan Türk Kızılayı, kan ihtiyacının karşılanması noktasında da faaliyetlerini sürdürüyor.
Kan bağışını artırmak ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla yapılan kampanyaya her zaman destek veren Kırşehirliler, 10 gün boyunca bağış tırında hayatların kurtarılmasına vesile olacak.
Kan bağışı gönüllüsü Kırşehirliler, Türkiye’nin ihtiyacı olan 1 milyon 800 bin ünite kanın toplanabilmesi için kan bağışındaki oranı artırma noktasında çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi’ne destek olmaya devam ediyor.
10 gün sürecek kampanyada bin ünite kan toplanılması planlanırken, sağlıklı olan 18 ile 65 yaş arası herkesin bağışta bulunabileceğini hatırlatan Kızılay yetkilileri, kan toplayarak şifa bekleyen yüzlerce hastaya umut olan Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi’nin gönüllü bağışçıları Kan Bağış Tırı’na beklediklerini belirttiler.
Kırşehir’in kan bağışı noktasında bilinçlendiğine dikkat çeken Kızılay yetkilileri, “Biz toplumumuzun her kesiminin kan bağışı konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Kan vermenin önemi de çok büyüktür. Bunun önemine Diyanet İşleri Başkanlığı da dikkat çekiyor. Kan vermek gerek dinimiz, gerekse sağlık açısından çok önemlidir. Kan bağışı gerçekten çok önemli bir insanlık görevidir. Bir insana hayat veren insanlığa hayat vermiş gibidir. Bu sebeple bağışlanan kan ile bir insanın hayatının kurtulması bizim için en büyük mutluluktur. İhtiyaç sahibi ile birlikte kan bağışçısı da kazançlı oluyor. Kırşehirliler bağış konusunda bilinçlendi ve Kızılay olarak teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundular.
(HABER: Gülnaz CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .