“Bağımsızlığın en önemli simgesi; İstiklal Marşı”

“Bağımsızlığın en önemli simgesi; İstiklal Marşı”

13.03.2018

Kırşehir Eğitim-İş Şube Başkanı Levent Akça, İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’nci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, bağımsızlığın en önemli simgesinin İstiklal Marşı olduğunu söyledi. Tarih bilinciyle hareket eden nesiller yetiştirerek, topraklarımıza sahip çıkmanın hepimizin görevi olduğunu belirten Levent Akça, şunları kaydetti: “Ulusumuz, varlığına ve bölünmez bütünlüğüne yönelen tehditlere karşı tarih önünde büyük bir sınav vermiş, Mustafa Kemal […]

Kırşehir Eğitim-İş Şube Başkanı Levent Akça, İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’nci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, bağımsızlığın en önemli simgesinin İstiklal Marşı olduğunu söyledi.
Tarih bilinciyle hareket eden nesiller yetiştirerek, topraklarımıza sahip çıkmanın hepimizin görevi olduğunu belirten Levent Akça, şunları kaydetti:
“Ulusumuz, varlığına ve bölünmez bütünlüğüne yönelen tehditlere karşı tarih önünde büyük bir sınav vermiş, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı başarıya ulaştırmıştır.
“Büyük şair Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve kurtuluş destanını ölümsüzleştiren İstiklal Marşı, bağımsızlığımızın en önemli simgelerindendir.
“Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla, toplumumuzu bir arada tutan değerleri ve özellikleri en iyi şekilde dile getirmiştir.
“Kurtuluş Savaşı’nı yürüten, Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi, 12 Mart 1921 gününde İstiklal Marşı’nı ulusal marş kabul ederek, yeni ve bağımsız Türk Devleti’nin kuruluşu yolunda önemli bir adım atmıştır.
“Bugün hepimize düşen görev, geçmişte gösterilen çabaların anlam ve öneminin bilincine vararak, atalarımızın emaneti olan yurt topraklarına sahip çıkmak, Cumhuriyetimizi tüm kazanımlarıyla sonsuza dek korumak ve yaşatmaktır.
“İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ulusal marş olarak kabul edilişinin 97. yıldönümünde, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve değerli şair Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyoruz.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .