AYYILDIZSPOR ŞAMPİYONLUK İPİNİ GÖĞÜSLEDİ

AYYILDIZSPOR ŞAMPİYONLUK İPİNİ GÖĞÜSLEDİ

20.05.2015

Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Dragon Bot yarışları yapıldı…

Yarışmaların iddialı ekiplerinden Ayyıldızspor bütün rakiplerini dize getirerek şampiyon oldu.
BU YIL 28.si düzenlenen Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde 5.günde Kırşehir İkiz arası Kent Park’ta Dragon yarışmaları düzenlendi.
Dragon yarışmalarının ilkinde Kırşehir Mesleki Teknik Endüstri Meslek Lisesi ile Kırşehir Ticaret Meslek Lisesi karşılaştı. İlk yarışmayı 2.metre 23cm ile Endüstri Meslek Lisesi kazanırken, ikinci raunt uda 1.metre farkla yine Endüstri Meslek Lisesi kazanmayı başardı.
Tunuvanın ikinci yarışında ise sahneye Ayyıldızspor kulübü ile Kırşehir Lisesi karşılaştı. Mücadeleyi 4.74 ve 3.30’luk farkla 2-0 kazanan Ayyıldızspor kulübü finallere yükselen ikinci takım olayı başardı.
Kent Parkta yapılan yarışmaların üçüncüsünde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile Kırşehirspor karşılaştı.
İlk yarışı 2.34 ile kazanan Ahi Evran Üniversitesi seride durumu 1-0’a getirdi. İkinci yarışta 2 metrelik farkla kazanan Ahi Evran Üniversitesi 2-0’la maçı kazanmasını bildi.
Ve final maçı
Dragon yarışlarında final maçına geçildi. Final maçına kadar bütün rakiplerini ara farkla yenen iki ekip Ayyıldızspor ile Kırşehir Endüstri Meslek Lisesi şampiyonluk maçında karşılaştı. Mücadeleye 1.5 metre farkla kazanan Ayyıldızspor, Kırşehir’de ilk kez düzenlenen Dragon Bot yarışlarında şampiyon olmayı başardı.
Dragon Bot yarışlarının ardından madalya ve kupa törenine geçildi. Yarışmalarda 3.olan Ahi Evran Üniversitesi’ne madalyalarını ve kupalarını Dragon Bot Yarışları Koordinatörü Volkan Altunpak verdi. Ayyıldızspor’a çok az farkla kaybederek turnuvayı 2.sırada tamamlayan Endüstri Meslek Lisesi’ne madalyalarını ve kupasını Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Şube Müdürü İdris Şahin verdi.
Dragon Bot yarışlarında bütün rakiplerini dize getirerek, Kırşehir’de ilk kez düzenlenen turnuvada şampiyon olan Ayyıldızspor’a madalyalarını ve kupasını Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş verdi.
Madalya ve kupa töreninin ardında dereceye giren sporcular ve antrenörler günün anısına toplu olarak hatıra fotoğrafı çekindiler.
(Haber-Fotoğraflar: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .