“AYIRT ETMEYECEĞİZ”

“AYIRT ETMEYECEĞİZ”

12.07.2017

Kongre tarihi yaklaşırken MHP Kırşehir Merkez İlçe Başkan Adayı Asım Taşçı, yeni küskünler yaratmak yerine birlik olma çağrısında bulundu…

“AYIRT ETMEYECEĞİZ”

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi’nde (MHP) kongreye az bir zaman kala, adaylar da çalışmalarına hız vererek, ayrılıkçılığın arttığı şu günlerde birlik-beraberlik çağrısında bulunuyor.
22 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak kongrenin milletimize, ülkemize ve özelde Kırşehirliye hayırlar getirmesi temennisinde bulunan MHP Kırşehir Merkez İlçe Başkan Adayı Asım Taşçı, benim olsun az olsun anlayışı yerine biz olma düsturu ile hareket ederek hiçbir ülkücüyü ayırt etmeyeceğini belirtti.
Gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, sorumluluğunun bilincinde olduğunu ve misyoncu siyasetçi olarak çalışacağını belirten MHP Kırşehir Merkez İlçe Başkan Adayı Asım Taşçı, şunları kaydetti:

“Çok değerli ülkücüler kongreler teşkilatların mensuplarına hesap verdiği, onay aldığı, istişare ettiği ve programlarını anlattıkları yerlerdir kongreler toydur, düğündür yani kurultaydır. “Milliyetçi hareket partisine burada iktidara taşımanın yolu her kongrede yeni küskünler yaratmak değildir aksine birlik ve beraberliği sağlamak iri olmak diri olmak ve güçlü olmaktır. Bu kongreleri daha anlamlı kılmanın yolu iktidar yolunda bir sıçrama taşı haline getirmektedir. Bunu yaparken de benim olsun az olsun. Ben olayım biz olmayalım anlayışı ile değil. Ülkücü ahlakı esas alan bir anlayış ile karşınızda olacağım. Hiçbir ülkücüyü de birbirinden ayırt etmeyeceğiz.
“Nasip olurda yetki alırsam bu kutlu sevdaya gönül vermiş âşık olan herkesi partisine kazandıracağım. Gönüllerine girip üyeliklerini yapacağız. Kendilerini partisine sorumlu hisseder hale getirmek için çaba sarf edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.
“Saygıdeğer ülkücüler teşkilatı ülkücüleri en iyi tanıyan ocak terbiyesi ile yetişmiş ülkücü bir ailenin hamuruyla yoğrularak yetişen bir genç kardeşiniz olarak karşınızdayım ve adayınız olarak yola çıktım. Değerli ülkücüler bu dava Allah yolunda olanların davasıdır. Binlerce şehit verdiğimiz ülkücülerin davasıdır.
“Anasının mezarı başında vurularak şehit edilenlerin davasıdır. Yine bu dava komünist militanlar tarafından önleri kesilerek kurşunlanarak şehit edilenlerin davasıdır. Kısacası Ertuğrul Önkuzu’nun, Süleyman Özmen’in ve Fırat Çakıroğlu’nun davasıdır. İsimlerini söylemekle bitiremeyeceğimiz binlerce ülkü devi şehitlerimizin davasıdır. Ben buradan bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. Ruhları şad olsun.
“Çok değerli dava insanları ve bozkurtlar; meşakkatli bir yola çıkmış olduğumu ve sorumluluğumun bilincindeyim. Allah izin verirse hep birlikte başaracağız, başarılı olacağız.
“Değerli ülkücüler önemsediğim konulardan bir tanesi de kadınlarımız ve gençlerimizi hak ettiği temsil seviyesine ulaştırmak. Güçlü bir kadın kolları eşliğinde kadınlarımızın üyelik işlemlerine hız vermek ve kadınlarımızı da kendilerini sorumlu hisseder hale getirmektir. Yine çağ kapatıp çağ atlatacak genç kardeşlerime önem vermek ve hızla gençlerimizle üyeleşmeye gitmek hedefimdir.
“Siyaseti seçen üç tip insan vardır: Komisyoncu siyasetçi, vizyoncu siyasetçi ve misyoncu siyasetçi. Komisyoncu siyasetçi, yapmış olduğu siyaseti komisyon için gerçekleştirir. Bu tip siyasetçinin hiçbir misyonu yoktur. İkinci grubu vizyon siyasetçiler oluşturur. Bunlar da siyaseti tribünlere oynayarak yaparlar. Siyasetin havası için meydanlarda olmayı tercih edenlerin oluşturmuş olduğu gruptur. Bir de misyon siyasetçiler vardır ki bunlar da, üstlenmiş oldukları görevi, layıkıyla yerine getirmenin manevi hazzını benliklerinde his ederek uğraş ve çabası içerinde olanlardır. Biz de sonuncusu olan misyon siyasetçi kategorisinde olmaya çalışacağız.
“Değerli ülkücüler her türlü fedakârlıklara hazır olacağız. Çilenin her türlüsünü çekmiş gönüldaşlarımıza karşı sorumluluklarımız vardır birlik ve beraberliği sağlayıp tek yumruk olacağız. Başarı ancak bir olduğumuzda bütün olduğumuzda ortaya çıkacaktır. Gün samimi olanların karşılıksız sevenlerin günüdür. Gün üç hilalin titrettiği yürekleri kucaklama günüdür. Gün bayrağımızı en yükseklere taşıma iddiasında bulunanların günüdür. Gün kırılan kalpleri onarma günüdür. Yeter ki nereden geldiğimizi unutmayalım bu camiaya almaya gelenler ile katmaya gelenleri ayırt edebilelim. Ve ben anlayışını bir kenara bırakıp biz olalım. Şuna inanıyorum ki bu kongre Kırşehir’de ülkücülere dirliği birliği ve seviyeyi getiren bir netice ile sonuçlanacaktır.”
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .