Ayfer Şahin, bugün adaylık gerekçelerini açıklayacak

Ayfer Şahin, bugün adaylık gerekçelerini açıklayacak

06.03.2015

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Ayfer Şahin, bugün Coşkuntuna Otel’de partililerle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek, aday adaylığı ile ilgili açıklamada bulunacak. Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi iken MHP’den Kırşehir milletvekili aday adayı olan Doç. Dr. Ayfer Şahin, aday adayı olma gerekçesini açıklarken, “Şayet genel merkez ve halkımızın teveccühü benden yana […]

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Ayfer Şahin, bugün Coşkuntuna Otel’de partililerle ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek, aday adaylığı ile ilgili açıklamada bulunacak.

Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi iken MHP’den Kırşehir milletvekili aday adayı olan Doç. Dr. Ayfer Şahin, aday adayı olma gerekçesini açıklarken, “Şayet genel merkez ve halkımızın teveccühü benden yana olursa, siyasette kadınların da başarılı olacağını ortaya koyacağım. Siyaset, devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış olarak niteliyorum. Bu düzenlemede kadının eli mutlaka olmalıdır. Ülkemizin nüfusunun yüzde 50’si kadınsa, siyasette de kadın yer almalıdır. Kadın siyasetin içerisinde yer alırsa, oraya belli bir disiplin gelir. Meclisteki kadın milletvekili sayısı istenilen sayıya ulaşırsa, seviyenin daha iyi yükseleceğine inanıyorum. Devlete ve millete hizmet etmenin tek aracı siyaset olduğunu düşünerek MHP’den aday adayı olmayı düşünüyorum. Şu anda seçim takvimi belli olmadı. Olduğunda, kurallara uygun şekilde aday adayı olacağımı açıklayacağım. Kırşehir’de ve parti tabanında çok kişi beni tanır. Eğer seçilirsem, Kırşehirli bir kadının siyasette neler yapabileceğini göstereceğim. Hem anne, hem eş ve hem de siyasi çalışmaları aynı dengede götürebilecek bir yapım var. Erkek egemenliğinin hâkim olduğu bir toplumda siyaset yapmanın zorluğunu biliyorum. Bugüne kadar verilen her görevi layıkıyla yapmaya çalıştım. Eğer parti tabanım ve genel merkezimiz layık görürse, siyasi çalışmanın içerisinde olmak istiyorum. Kırşehir’de ilk kadın milletvekili olmayı çok arzuluyorum. Bu konuda partililerimden destek istiyorum.”
Şahin, aday gösterilir ve seçilirse, Ankara’da ikamet edeceğini ve Kırşehir’deki evimi kapatmayacağını belirterek, “Ankara’nın yoğun mesaisi içinde bulduğum her fırsatta Kırşehir’e gelip halkın sevdalısı olduğumu göstereceğim; Kırşehir’imizle birlikte olmaya devam edeceğim” dedi.
Ayfer Şahin, bugün saat 14.00’te Coşkuntuna Otel’de yapacağı toplantıya partili partisiz herkesi davet etti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .