Ayakta alkışlıyoruz…

Ayakta alkışlıyoruz…

07.05.2015

CHP önseçim dedi, Kırşehir’le birlikte bir çok ilde önseçim yaparak milletvekili adaylarını belirledi. Ardından yaşanacak Türkiye bildirgesini açıkladı Kırşehir’le birlikte tüm ülkede seçim kampanyasını başlatmasıyla birlikte de ortalık karıştı. CHP genel seçimin gündemini belirledi. CHP seçim kampanyasını “MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ” sloganı ile başlattı, sanki gündeme kimyasal silah sıktı ki, AKP liderinin kimyası bozuluverdi. Çünkü artık toplumun […]

CHP önseçim dedi, Kırşehir’le birlikte bir çok ilde önseçim yaparak
milletvekili adaylarını belirledi. Ardından yaşanacak Türkiye bildirgesini açıkladı Kırşehir’le birlikte tüm ülkede seçim kampanyasını başlatmasıyla birlikte de ortalık karıştı. CHP genel seçimin gündemini belirledi.
CHP seçim kampanyasını “MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ” sloganı ile başlattı, sanki gündeme kimyasal silah sıktı ki, AKP liderinin kimyası bozuluverdi. Çünkü artık toplumun her kesimi alkışlıyor. İktidar partisi alkış karşısında korku ve panik yaşıyor.
Zira eller artık insanların cebine girmiyor,
Eller soygun yapmak için kullanılmıyor,
Eller insanların malını parasını çalmak için kullanılmıyor,
Eller artık kulağa hoş gelen o sesi duyurmak için alkış tutuyor.
Öyleyse varsın alkışlasın bu millet.
CHP liderinin yaşanacak bir Türkiye söylemi anlaşılan AKP liderini çok kızdırmış olmalı ki, eleştirilerinin ardı arkası kesilmiyor. AKP lideri artık gündemi belirleyemiyor, işi gücü CHP liderine laf yetiştirmek.
Haaa sahi, CHP lideri Yaşanacak bir Türkiye derken ne dedi de bu kadar korku ve endişe yarattı, eleştiri almaya başladı.
CHP lideri, yoksulu olmayan bir “Türkiye” dedi,
17 milyon yoksula sosyal destek sözü verdi,
Aile sigortası uygulamasıyla mevcut sosyal yardımlar iki katına çıkacak dedi,
Yoksul ailelere verilen bu destek 720 liranın altında olmayacak dedi,
Emeklilere senede iki maaş olmak üzere ikramiye vereceğini söyledi,
6- 18 yaş arası çocuklar için 240 lira eğitim desteği dedi,
Askerdekiler için 360 lira askerlik desteği,
65 yaş üzerindekiler için 300 lira,
Engelliler için 400-600 lira engellilik desteğini vaat etti.
Eeee ne var bunlarda, insanların yaşamını doğrudan ilgilendiren hususlar. Tabi ki bunlar verilmeli ve insanların yaşam kalitesi yükselmelidir. Türkiye Cumhuriyeti büyük devlettir, bu vaatleri fevkalade yerine getirebilir.
Ancak; devlet şeffaf yönetilirse,
Mal ve hizmet alımlarında yandaşlarını koruyup, kollamazsa,
Lüks ve israftan kaçınılırsa, her vatandaş rahatça yaşayabilecek güvene kavuşabilir.
Günlerce basını izliyorum da, CHP dillerden düşmüyor. Meydanlarda, ekranlarda ve gazete sayfalarında yazarlar, çizerler, aydınlar, siyasiler kısacası herkes öyle veya böyle CHP seçim beyannamesini konuşuyor.
Ne yaptığını bilen CHP’nin karşısında ne yapacağını bilemeyen AKP’liler boşu boşuna CHP’ye” kaynak nerde” diye soruyorlar. Varsın sorsunlar, hem de seçim gününe kadar sorsunlar…
13 yıldır iktidar olanlar Kırşehir’e ciddi bir anlamda gelişimine katkı sunamadığı da ortada.
Yıllardır yanıltılan insanımızı aydınlatmak, nasıl bir Türkiye yaratmak istenildiğini anlatmak için başta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve onun ekibi, partinin yerel örgütleri sokak -sokak, ev- ev, meydan- meydan milletin ayağına giderek buluşmasını doğrusu bende ayakta alkışlıyorum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .