Atatürk’ü aşmak!…

Atatürk’ü aşmak!…

22.05.2017

Son zamanlarda kafası karışık bazı çok kimlikli kişiler, Atatürk’ü aşmaktan bahsediyorlar. Bunlar, aşırı sağdan aşırı soldan yemlenen, çöplenen, gizli odaklardan aylık alan, zaman zaman İslâm, zaman zaman ırk, zaman zaman da emeğin kutsallığına sığınan çok kimlikli kişilerdir. Demokratik Cumhuriyeti yıkmak için el ele verirler. Horon teperler. Sonuçta halkımıza yutturacakları siyaset hapı şudur: Diktatörlük hevesinin gerçekleşmesidir. […]

Son zamanlarda kafası karışık bazı çok kimlikli kişiler, Atatürk’ü aşmaktan bahsediyorlar. Bunlar, aşırı sağdan aşırı soldan yemlenen, çöplenen, gizli odaklardan aylık alan, zaman zaman İslâm, zaman zaman ırk, zaman zaman da emeğin kutsallığına sığınan çok kimlikli kişilerdir. Demokratik Cumhuriyeti yıkmak için el ele verirler. Horon teperler. Sonuçta halkımıza yutturacakları siyaset hapı şudur: Diktatörlük hevesinin gerçekleşmesidir. Bunlara göre “özgürlük” kafalarındaki siyasal sistemin alternatifsiz iktidar olmasıdır. Bu amaca varmak için de demokratik Cumhuriyet’in tüm temel yapı taşlarını oynatmak azmi ve kararındadırlar. Bunlar, sonsuz özgürlük peşindedirler. Sonsuz özgürlüğün sonu hüsrandır. Kaostur, anarşidir. Kavgadır. Toplumsal huzursuzluk, bezginlik ve giderek yok olmadır. Sonsuz özgürlük yasa tanımazlık, hukuk devletine inanmazlık demektir.
Kırşehir Büyük Önder Atatürk’e hep destek vermiş, onun yerinde yer almış aydın insanların yaşadığı bir kenttir. Bu kent Atatürk’e dil uzatanlara, onu küçültmek isteyenlerin hep karşısında durmuş, tarih ve kültür şehridir.
Ancak bu hergele takımı son zamanlarda Atatürk’e saldırma geleneklerini hızını artırararak sürdürmektedir. O hiçbir zaman öğrenemedikleri yorumlayamadıkları, zahmet edip te irdeleyemedikleri Atatürk’e saldırmayı şiar edindiler. Dönek solcularla da elele vererek demokratik cumhuriyete saldırıyı dozunu artırarak sürdürmektedirler.
Bu hergele odakları daha çok yüksek öğrenim kurumlarındadırlar. Rüşvetle, talanla, vurgunla siyasi yemlenmeyle gelip oturdukları yükseköğrenim kurumlarında Atatürkçü Cumhuriyeti yıkmanın derslerini vermektedirler. Yüksek Öğrenim Kurumu da uyumaktadır.
Aslında bu tip öğretim üyelerini, Yüksek Öğrenim Kurumlarından, kovmak atmak lazımdır. Bunlar, İran’a, Suudi yüksek öğrenim kurumlarına gitsinler. Gitsinler de analarını bellesin orda. Diktatörlüğün kör kuyusunda sümüklerini çeke çeke hum hum diye diye ders versinler.
Güzelim İslâm dininin akılcı yönünü yok ederek siyasal İslam görünüşüyle asıl yapacakları işleri yapmayarak, görevlerini ihmal ederek siyaset çukurunda debelenen bu sağdan soldan devşirme hocaların kulaklarını çekmek lazımdır. Çünkü onlar, bu kurumlarda ders vermeye layık değillerdir.
Bir fen bilgisi hocası düşünün ki, İşi gücü İslam şeriatını anlatmaktadır.Tabii öğrencilerin kafaları tam takır. Bom boş. Adam bir şey öğretmiyor ki, şeriat devleti nasıl nasıl kurulur. Hukuk düzenimiz nasıl yıkılır, bunlarla meşgul.
Be hey hergele beğenmediğin Cumhuriyet’ten neden aylık alıyorsun? O para sana Allah’ın ateşidir. Beğenmediğin yerden çek git. Babanın mülkü değildir orası.
Hergele Türkçe öğretimini öğretmiyor. İşi gücü Osmanlı’yı övmek. Bari Osmanlı’nın bir geçerliliği olsa günümüzde. Ne gam diyeceğiz mümkün değil. Bari Osmanlı’ya layık olsa bu hergeleler. Osmanlı bunlardan daha hoşgörülüydü. Değerlerini yıkmazdı. Bunlar nerde büyük değer tümünü yıkmaya çalışıyorlar. Atatürk’ü yıkmaya çalışan hergeleden milliyetçi (!) olur mu? Buna akıllı hergeleler de güler. Kargalar da.
Hergele yıllardır aynı mavalı okuyup duruyor: Atatürk’ü Samsun’a, Padişah gönderdi mi, göndermedi mi? Vay canına be adamın bilimsel uğraşına bak! Padişah gönderse ne olur, göndermese ne olur? Önemli olan sonuçtur. Yapılan işlerdir. Zarfa değil mazrufa bakmayı bir türlü öğrenemedi bu hergele takımı.
Öğrenci Eğitim Fakültesi son sınıfta sınıf öğretmeni olacak.”Onuncu Yıl Nutku”nu kimin yazdığını, kimin söylediğini bilmiyor. Eleştirildiğinde de “bize bunlar öğretilmez”, “Atatürk’ü ağzına alıp övecek olursan on yılda bitiremezsin. Kötülersen de sınava girmeden de geçersin” diyor.
Adamın başını döndürüyor bunlar. Bu devlete sahip çıkmak, Cumhuriyet düşmanlarını temizlemek lazım Cumhuriyet’in okullarından.
Her devlet düzeni kendi disiplinini, hukuk düzenini kurmaya ve korumaya zorunludur. Bunu yapmadığımız takdirde bu hergele takımı şeriat diktatörlüğü yolunda epey mesafe olacaktır.
Bunlara karşı gerçek Türk milliyetçileri, Atatürkçüler, demokratlar, liberaller, sosyal demokratlar, demokratik solcular, gerçek Müslümanlar, özgür düşünen herkesin, fikri, düşünsel mücadele vermesi zorunludur.
Bunların inlerine tıkılması demokrasi güçlerinin zaferi olacaktır.
AKP iktidarı 1920 sonrasının yeniliklerini, devrimlerini reddediyor. Saltanatın, hilafetin kaldırılmasını, Anayasa Devrimini, dil devrimini yok sayıyorlar. Harf devrimiyle “millet bir gecede cahilleşmiş!” Asıl cehalet budur.
1920’lerde halkın ancak yüzde 3’ü okur-yazardı. O da İstanbul’da! Okur-yazar olmayan halk nasıl cahilleşecek?
1928 millet mektebi ile halk kısa sürede okuma yazma öğrendi. Giderek sayı çoğaldı. Eğitilmemiş, öğretilmemiş halk nasıl cahilleşecek? Asıl cehalet budur.
Demokrasiye koşut Türk Milleti cehaleti de yıkmaya başlamıştır..Ve bugünkü seviyeye gelmiştir. Ekonomi de eğitimle gelişmiştir. Bugün 200’e yakın Üniversite varsa bunu 1920 sonrası devrimlerine borçluyuz. Halkın yüzde yüze yakını okur-yazarsa bunu da gene Atatürk Rönesansına borçluyuz. Dinimizin yücelmesi yükselmesi gerçek tahtına oturtulması da gene 1920 sonrasının laik devrimi sayesindedir. Cahil-cühela kesim mezhep girdabından çıkamamış kesim Cumhuriyet’in kıymetini inkâr etmektedir. Varlıklarını Cumhuriyet’e borçludur.
Hayali’nin şu beyiti bizim cahil-cühela kesimini ifade ediyor: Cihanârâ cihan icredirârâyı bilmezler o mahiler ki derya icredir deryayı bilmezler.
Atatürk’ü aşmak kimin haddine?
Bunlar içinde bulundukları
Cumhuriyet atmosferinin
Nimetlerinin farkında değiller
Asıl cehalet de bu olmalıYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .