Atatürk Heykeli 30 Ağustos’ta açılacak

Atatürk Heykeli 30 Ağustos’ta açılacak

17.08.2017

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Ulu Önderimiz Atatürk’e ve Kırşehir’e yakışır bir tören alanımız olacak”

Cumhuriyetimizin 75. yılı törenlerinde dönemin Valisi İrfan Kurucu öncülüğünde yaptırılarak Belediye Kavşağı’na yaptırılan ve Kırşehir Belediyesi’nin kavşak düzenlemeleri çerçevesinde buradan Cacabey Meydanı’na kaldırdığı Atatürk Heykeli’nde başlatılan düzenleme çalışmalarının hızla devam ettiği ve 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde tamamlanarak açılışı yapılacağı bildirildi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, dün Atatürk Heykeli’nde devam eden çalışmaları incelerken, gazetemize yaptığı açıklamada Atatürk Heykeli’nin kenarının Terme taşından döşendiğini, heykelin kenarlarına tıpkı Cacabey Camiindeki gibi sütunlar konduğunu ve iki bayrak direğinin yerleştirileceğini söyledi.
Başkan Bahçeci heykel çevresindeki düzenlemelerin hızla devam ettiğini ve 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında törenle açılışının yapılacağını belirterek şunları söyledi:
“Belediye kavşağındaki Atatürk heykeli için bir yer değişikliği ile ilgili çalışmamız vardı. Planlama aşamasında da hem kamuoyu ile paylaşarak, istişareli bir şekilde bu süreci yürütmeye ve yönetmeye gayret ettik. Tam kavşağın ortasında tören yapılamayan bir yerde ve çok ta görülmeyen bir noktada bulunan Atatürk’ün anıtını ve Atatürk’ümüze yakışır bir şekilde Cacabey Meydanı’nda hem törenlerin yapılabileceği geniş bir alana taşınması konusunda siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarımızın başkanları, Belediye Meclisimizde Ak Parti, MHP, CHP‘li üyelerin oy birliği ile Cacabey Meydanına konmasına oy birliği ile karar verildi. Yönünü de yine oy birliği ile belirledik ve 45 derecelik bir açı ile Ankara istikametine doğru ve hedef olarak batıyı gösterdiği şekilde yapıldı. Atatürk hepimizin atası, Cumhuriyetimizin kurucusudur ve onun anıtının da Kırşehir’de en doğru yerde, Kırşehir’i de temsil edecek şekilde olması hepimizin arzusuydu bu noktada hepimizin kalbi rahat. Atatürk’ün anıtının Kırşehir’in en güzel yerinde olması noktasında aldığımız karar çerçevesinde kaideyi yaptırıyoruz. Terme taşından, Cacabey Camii’ndeki sütunlar gibi buraya da sütunlar yerleştiriyoruz. İki de bayrak direğimiz olacak. Ulu Önderimiz Atatürk’e ve Kırşehir’e yakışır bir tören alanımız olacak. İnşallah 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında bu anıtımızı hep birlikte açacağız. Artık bütün törenlerimizi burada yapacağız.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .