Asri mezarlıkta sona doğru

Asri mezarlıkta sona doğru

17.08.2017

Kırşehir’i yeniden imar etmek ve Kırşehir’in eksiği olan projeleri hayata geçirmek için çalışan Kırşehir Belediyesi, bir projeyi daha hayata geçiriyor. Asri Mezarlık Projesinin yapımına hızla devam ediliyor. Kaybettiğimizde büyük acılar duyduğumuz yakınlarımızın cenaze, defin işlemlerinin ve mezarlık ziyaretlerimizin modern, düzenli ve dini inançlarımıza yakışır biçimde yapılması amacı ile Boztepe yolunda etaplar halinde yapılacak Asri Mezarlık […]

Kırşehir’i yeniden imar etmek ve Kırşehir’in eksiği olan projeleri hayata geçirmek için çalışan Kırşehir Belediyesi, bir projeyi daha hayata geçiriyor.
Asri Mezarlık Projesinin yapımına hızla devam ediliyor.
Kaybettiğimizde büyük acılar duyduğumuz yakınlarımızın cenaze, defin işlemlerinin ve mezarlık ziyaretlerimizin modern, düzenli ve dini inançlarımıza yakışır biçimde yapılması amacı ile Boztepe yolunda etaplar halinde yapılacak Asri Mezarlık içerisinde cami, gasilhane, taziye evi, yönetim binası, çeşmeler ve mermer atölyeler yer alacak.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Asri mezarlık inşaatımız hızla devam ediyor. Yakın zamanda inşaatı tamamlanacak olan ilk etap da idari binamız morglarımız, taziye evlerimiz var ve 400 mezar hazır olacak. 100 kişilik te şehitliğimiz olacak. Yıllar içerisinde ihtiyaca göre büyütülecek projemiz yaklaşık 200 dönüm alan içerisine yerleşmiş durumda. Boztepe yolu üzerinde iyi bir noktada. Sonra ki etaplarda camiimiz diğer tesislerimiz inşallah etap etap yapılacak. Hedefimiz ilk etabı yıl içerisinde bitirip defin işlemlerine başlamak. Asri mezarlık önemli bir ihtiyaçtı. Herkesin yerinin belli olduğu bakımlarının düzenli olarak yapıldığı güzel bir mezarlığa Kırşehir imiz kavuşmuş olacak. Kırşehir’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .