Asri Mezarlık tamamlandı

Asri Mezarlık tamamlandı

09.08.2018

Kırşehir’i yeniden imar etmek ve Kırşehir’in eksiği olan projeleri hayata geçirmek için çalışan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin önemli bir projesi daha tamamlandı. Şehrimizde faaliyet gösteren İHT İnşaat Mühendislik tarafından Boztepe yolu üzerinde yapımı devam eden Asri Mezarlığın inşaat çalışmaları tamamlandı ve geçici kabulü yapıldı. İHT İnşaat mühendislik Sahiplerinden İ. Haluk Türedi, 200 dönümlük alan […]

Kırşehir’i yeniden imar etmek ve Kırşehir’in eksiği olan projeleri hayata geçirmek için çalışan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin önemli bir projesi daha tamamlandı.
Şehrimizde faaliyet gösteren İHT İnşaat Mühendislik tarafından Boztepe yolu üzerinde yapımı devam eden Asri Mezarlığın inşaat çalışmaları tamamlandı ve geçici kabulü yapıldı.
İHT İnşaat mühendislik Sahiplerinden İ. Haluk Türedi, 200 dönümlük alan üzerinde inşaa ettikleri Asri Mezarlığın 600 metrelik ihate duvarını, 430 mezar ile gasilhanesini, taziye evi ve yönetim binasını tamamlayarak Belediye’ye teslim ettiklerini belirterek, Kırşehir’e böyle önemli bir eserin kazanılmasını sağlayan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi kutladı.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise “Asri mezarlık inşaatımız tamamlandı. Asri mezarlık önemli bir ihtiyaçtı. Herkesin yerinin belli olduğu bakımlarının düzenli olarak yapıldığı güzel bir mezarlığa Kırşehir imiz kavuşmuş olacak. Burada idari binamız morglarımız, taziye evlerimiz var ve 430 mezar hazır hale getirildi. 100 kişilik te şehitliğimiz olacak. Yıllar içerisinde ihtiyaca göre büyütülecek projemiz yaklaşık 200 dönüm alan içerisine yerleşmiş durumda. Boztepe yolu üzerinde iyi bir nokta da. Sonra ki etaplarda camiimiz diğer tesislerimiz inşallah etap etap yapılacak” dedi.
Başkan Bahçeci; Kaybettiğimizde büyük acılar duyduğumuz yakınlarımızın cenaze, defin işlemlerinin ve mezarlık ziyaretlerimizin modern, düzenli ve dini inançlarımıza yakışır biçimde yapılması amacı ile Boztepe Yolu’nda etaplar halinde yapılacak Asri Mezarlık içerisinde; cami, gasilhane, taziye evi, yönetim binası, çeşmeler ve mermer atölyeler yer alacak. Kırşehir’imize hayırlı uğurlu olsun ”dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .