ASM’lerde kanser taraması

ASM’lerde kanser taraması

11.03.2015

30 yaş üstü bayanlar Aile Sağlığı Merkezleri’nde ücretsiz rahim ağzı kanseri taraması yaptırabilecek…

KIRŞEHİR’DE Aile Sağlığı Merkezleri’nde kanser taraması yapılabiliyor.

Kırşehir’de KETEM’de ücretsiz yapılan kanser taramaları, Aile Sağlığı Merkezleri’nde de yapılmaya başlandı.
Kadınlar arasında sık görülen kanser türlerinin başında rahim ağzı kanseri gelirken, 30 yaş üstü kadınlar Aile Sağlığı Merkezleri’nde ücretsiz tarama yaptırabilecek.
Kırşehir Cacabey Aile Sağlığı Merkezi Dr. Erdinç Derinyol, kanserde erken teşhisin hayat kurtardığını hatırlatarak, Kırşehirli bayanların ASM’lere başvurmasını istedi.

AİLE HEKİMİ.avi_snapshot_01.15_[2015.03.03_14.24.17] copy
Kırşehir Cacabey Aile Sağlığı Merkezi Dr. Erdinç Derinyol, “Şu anda bütün aile hekimliklerinde rahim ağzı kanserinin taramalarını yapmaktayız. Bayanlar istedikleri gibi müracaat edip aile hekimlerinde rahim ağzı kanseri ile ilgili tetkikleri yaptırabilirler. 30 yaş üstü bayanlar müracaat edebilirler. Erken teşhis bütün kanserlerde olduğu gibi rahim ağzı kanserinde de çok önemli, hayat kurtarıcıdır. Erken teşhis edilmediğinde çok çabuk ölümler olduğu için erken teşhis hayatı kurtarıyor. Daha çabuk iyileşmesini sağlıyor. Yaşam kalitesini artırıyor. Tetkikler için herhangi bir ücret almıyoruz. En yakın aile hekimliklerine müracaat edip taramalarını yaptırabilirler” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .