Aşıklara Yoğun İlgi

Aşıklara Yoğun İlgi

15.05.2015

28. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Neşet Ertaş ve Anadolu Ozanları Kültür Evi’nde düzenlenen Aşıklar Atışması yoğun ilgi gördü. Vali Necati Şentürk, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, Gümrük Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Ali Bayrakdaroğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, kurum amirleri ve vatandaşların katıldığı programda, Aşık Yener Yılmazoğlu, Aşık Fuat Çerkezoğlu, Aşık Mahsut Feryadi, […]

1 copy

28. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Neşet Ertaş ve Anadolu Ozanları Kültür Evi’nde düzenlenen Aşıklar Atışması yoğun ilgi gördü.
Vali Necati Şentürk, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, Gümrük Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Ali Bayrakdaroğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, kurum amirleri ve vatandaşların katıldığı programda, Aşık Yener Yılmazoğlu, Aşık Fuat Çerkezoğlu, Aşık Mahsut Feryadi, Aşık Mustafa Aydın, Aşık Ayten Gülçınar ve Aşık Sinemî Ali Cavit Coşkun’un atışmaları ilgiyle takip edildi.
Vali Necati Şentürk’ün “Edep, erkan, usul, yoldur Ahilik” ayağıyla atışan Aşıkların söyledikleri sözler büyük beğeni topladı. Atışmanın ardından Aşıkları tebrik eden Vali Necati Şentürk konuşmasında, aşıkları Kırşehir’de görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.
Aşıkların bugünkü atışmalarında Ahiliği çok güzel ele aldıklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Aşıklarımız atışmalarında ‘Hakk’a giden yoldur Ahilik, Hak’tan gelen fermandır’ dediler. Aşıklık da Hak’tan insanlara hediyedir. Onlar Hak’tan aldıklarını halka söylerler. Hepsi ahlaklıdır, özel yaşantılarında da yanlış bir yol olmaz. Olsaydı Aşık olamazlardı. Onlar ne söylerse gönülden söyler. Aşıkların söyledikleri inci mercandır. Onlar söylediklerinde, okuduklarında edebi, erdemi, ahlakı, fazileti, ilmi, kardeşliği, hoşgörüyü, sevgiyi, saygıyı anlatırlar. Bu vesileyle Aşıklarımızı kutluyor, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Aşıkların programı Neşet Ertaş ve Anadolu Ozanları Kültür Evi’ni gezmeleri ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .