Aşık Paşa Şiir Şöleni 1-3 Kasım’da

Aşık Paşa Şiir Şöleni 1-3 Kasım’da

18.10.2017

Kırşehir Valiliği, Kent Konseyi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Ahi Evran Üniversitesi’nin de desteğiyle düzenlenen Aşık Paşa Şiir Şöleni hazırlıkları devam ediyor. 1-3 Kasım tarihleri arasında Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda düzenlenecek Aşık Paşa Şiir Şöleni öncesi Kırşehir Kent konseyi Başkanı Tahsin Üçgül ile Genel Sekreter Osman İlhan, Vali Necati Şentürk’ü makamında ziyaret ederek, şölenle […]

Kırşehir Valiliği, Kent Konseyi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Ahi Evran Üniversitesi’nin de desteğiyle düzenlenen Aşık Paşa Şiir Şöleni hazırlıkları devam ediyor.
1-3 Kasım tarihleri arasında Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda düzenlenecek Aşık Paşa Şiir Şöleni öncesi Kırşehir Kent konseyi Başkanı Tahsin Üçgül ile Genel Sekreter Osman İlhan, Vali Necati Şentürk’ü makamında ziyaret ederek, şölenle ilgili görüş alışverişinde bulundular.
Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, Kırşehir’in ozanlar ve evliyalar şehri bir kent olduğunu ve yüzlerce şair bulunduğunu belirterek “Tarih ve kültür şehri Kırşehir’imizin bağrından çıkan, ünlü Türkçeci Aşık Paşamızın adına düzenlediğimiz ve bu yıl 6’ncısını gerçekleştireceğimiz Aşık Paşa Şiir Şöleni’ne bütün şairlerimizi, ozanlarımızı ve hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.
Başkan Tahsin Üçgül, Aşık Paşa Şiir Şöleni’ne yurt dışından 2, yurt içerisinden ise 12 şair ve yazar katılım göstereceğini sözlerine ekledi.
Bu arada Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Gurubu Başkanı Zübeyde Gökbulut, altıncısı düzenlenecek Aşık Paşa Şiir Şölenine Kırşehir’den 3 şair ve halk ozanın yer alacağı açıkladı.
Gökbulut, “Kırşehir’de 6.’sı düzenlenecek Aşık Paşa Şiir Şölenini ulusal halden uluslararası düzeye çıkarttık. Aşık Paşa’nın öneminin kavratılması ve yazarlığın öneminin kavranılması açısından düzenlenen şöleni önemsiyoruz” dedi.
Altıncısı düzenlenecek Aşık Paşa Şiir Şölenin de yurt içi ve yurt dışından katılım gösterecek şair ve yazarlar, Kırşehir’in tarihi güzellikleri gezerek yöresel yemek ikramları ile 3 günü geçirecekler. (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .