AS-ÇED’den Vali Şentürk’e teşekkür

AS-ÇED’den Vali Şentürk’e teşekkür

04.03.2015

Kırşehir’in yaban hayatının tanıtımı noktasında yapılan program çekimlerinde Kırşehir Valisi Necati Şentürk de yer alırken, AS-ÇED Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bağ, Vali Şentürk’ desteklerinden dolayı teşekkür etti…

KIRŞEHİR’DE 2014 yılı Ağustos ayında kurulan ve kurulduğu günden bu yana birçok çalışmaya imza atan Aquae Saravenas Kırşehir Çevre, Ekoloji, Eğitim ve Araştırma Derneği, Kırşehir’in yaban hayatına ilişkin bilgileri ile kamuoyuyla paylaşıyor.

Kırşehir’in yaban hayatının anlatılması noktasında ilki 27 Şubat Cuma günü yayınlanan programın ikinci bölümü 6 Mart’ta Çiftçi TV’de yayınlanacak.

DSCN8618 copy
AS-ÇED Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bağ, AS-ÇED’in katkılarıyla yayınlanacak olan programa destek veren ve çalışmada Kırşehir ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk’e teşekkür etti.
AS-ÇED’in kuruluşundan bugüne geçen 7 aylık bir süreçte TRT, Fox TV, Cihan Haber Ajansı ve Çiftçi TV ile çekimler yaparak Türkiye kamuoyu ile paylaştığını belirten AS-ÇED Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bağ, şunları kaydetti:
“Türkiye ulusal kanallarından olan ve Türkiye tarımına yönelik haber, yorum, eğitim ve belgesel programları yapan Çiftçi TV, AS-ÇED (Aquae Saravenas Kırşehir Çevre, Ekoloji, Eğitim ve Araştırma Derneği) tarafından kentimize davet edildi. Çekime belgesel yapımcısı olan Eyüp Hacıoğlu (Atmaca) ve iki kişilik kameraman ekibi katıldı.
“AS-ÇED’in bölgemizde ve kırsal alanlarda Kırşehir’in tanıtımı ve sorunlarının masaya yatırılması amacıyla Kırşehir mücavir alanlarında ve kırsalında üç gün süreli çekim yaptı. Bu süreç içinde yapılan bu çalışmaya Kırşehir Valisi Sayın Necati Şentürk, Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Yaşar Bahçeci destek verdiler.
“Kent merkezi mücavir alanlar içinde bulunan Sokak hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, sıvı atık arıtma alanı ve düzenli atık depolama alanlarının yanı sıra, Kızılırmak havzasında, Kervansaray sıra dağlarında ve Seyfe Gölü’nde bir dizi çekimler yapıldı. İlki geçtiğimiz hafta Cuma günü yayınlanan programın ikinci bölümü 6 Mart’ta saat 21.00’de Çiftçi TV’de yayınlanacak.
4 Mart günü Sayın Valimiz Kırşehir’de yapılan çalışmaya haber programında canlı yayına katılarak Kırşehir tarımsal alanlarına yönelik bilgiler verdi. Bu hafta içinde aynı kanal Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci ile canlı yayın yapacaklarını, sokak hayvanlarının rehabilitasyon merkezinden çok etkilendiklerini, Kırşehir’e veteriner grubunu gönderip bir dizi çekim daha yapmak istediklerini açıkladılar.
“AS-ÇED kuruluşundan bugüne geçen 7 aylık bir süreçte TRT, Fox TV, Cihan Haber Ajansı ve Çiftçi TV ile amaçlarına uygun çekimler yaparak Türkiye kamuoyu ile paylaşmıştır. Çalışmalarımıza destek veren Kırşehir Valisi Sayın Necati Şentürk’e ve Kırşehir’in çevreci Belediye Başkanı Sayın Yaşar Bahçeci’ye, Eski Doğanlı Ekoloji ve Çevre Derneği’ne teşekkür ediyoruz.”

DSCN8732 copy
BU ARADA AS-ÇED 22-27 Mart 2015 tarihleri arasında ‘Doğaya Saygı’ projesi çerçevesinde farkındalığı ve çevre kuruluş çalışmalarında doğaya katkı amacını ortaya koymak için 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri çerçevesinde proje kapsamında ‘Doğa Sizi Çağırıyor’ konu başlığı altında tamamı Kırşehir yabanına ait fotoğraf sergisi açacak. Proje kapsamında 3’üncü etkinlik ise 24-25 Mart 2015 tarihleri arasında “Kervansaray Dağlarında, Seyfe Gölü ve Hirfanlı Baraj” Gölünde düzenlenecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .