ARTIK İCRAAT ZAMANI…

ARTIK İCRAAT ZAMANI…

09.07.2019

2. Lige yükselen Kırşehir Belediyespor’da bilindiği üzere 1 ayda 3. kez başkan değişikliğine gidildi. En son olarak 19 Temmuz’a kadar başkanlığı Mehmet Işık’ın yürüteceği ve yeni yönetimin oluşturulacağı bildirildi. 19 Temmuz’da ise Kırşehir Belediyespor Başkanlığına bir diğer belediye başkan yardımcısı olan Osman Uçar’ın getirileceği söylenildi. Şimdi polemiğe girip başkanlığa getirilen isimler neden görevden alındı veya […]

2. Lige yükselen Kırşehir Belediyespor’da bilindiği üzere 1 ayda 3. kez başkan değişikliğine gidildi.
En son olarak 19 Temmuz’a kadar başkanlığı Mehmet Işık’ın yürüteceği ve yeni yönetimin oluşturulacağı bildirildi. 19 Temmuz’da ise Kırşehir Belediyespor Başkanlığına bir diğer belediye başkan yardımcısı olan Osman Uçar’ın getirileceği söylenildi.
Şimdi polemiğe girip başkanlığa getirilen isimler neden görevden alındı veya bıraktı da yenisi yerine geldi? Ya da madem belediye başkan yardımcısının işleri çok yoğunsa şimdi başkan olacak belediye başkan yardımcısının işleri yoğun değil mi gibi sorular taraftarlarca dile getiriliyor.
Bütün bunları bir kenara atıp önümüze bakmalıyız.
Biz basın olarak umuyor ve diliyoruz ki yapılan tüm işler Kırşehir Belediyespor’un çıkarları içindir.
Pazartesi günü yeni hoca ile imzalar atıldı ve Taner Öcal 1+1 yıllık sözleşme ile Kırşehir Belediyesporumuzun yeni hocası oldu.
Bugün gruplar belli olacak ve 1 Eylül’de de ligler başlayacak.
Hoca seçimi ile de bir sürü sosyal medya üzerinden polemikler yapılmaya başlandı.
Hoca 7 takım çalıştırmış ve bu takımlardan çalışma süresi en uzun 1.5 yıl sürmüş,100 küsur maç yapmış yarıdan fazlasında yenilmiş, kariyeri fazla olmayan bir hocaymış vs.vs.
Taraftarın en çok sorduğu bir diğer soru ise; neden 1 ayda 3 başkan ve 15 günde 2. hoca değişikliği oldu? Yarın öbür gün yine başkan veya hoca değişikliği olur mu?
Gelelim transferlere; resmi olarak şu ana dek bir tek Murat Şimşek ile anlaşma sağlandı. Yeni hoca ve mevcut başkan yaptığı açıklamada bugün ve Cuma günü yaklaşık 10 oyuncu ile sözleşme imzalatılacağını söyledi.
2. Lige çıkan kadrodan elimizde neredeyse hiç oyuncu kalmadı ve dolayısı ile yeni bir takım kurulacak bunun da takımda uyum sorunu yaşamaması için bir an evvel oyuncu kadrosu kurulmalı ve kamp dönemi başlamalı.
Hocanın basın açıklamasında samimi içten ve açık sözlü tavırları dikkatimizi çekti. Aslında o da 2. Lige çıkmış bir takımın oyuncu iskeletinin bozulmamış olmasının daha iyi olacağını söylemesi iç transferde ne kadar geç kalındığını anlatmakta idi. Mesela Alihan, Uğur, Erdinç, Serhat, İsmet, Batuhan, Ogün, Turgay bu ligde 11’de oynayacak seviyede oyunculardı. Kaldı ki isimlerini saydığımız oyuncularda bir bir sözleşme imzalıyorlar. Ne diyelim hayırlısı olsun…
Gözler şimdi yapılacak olan transferlere çevrilirken her ne kadar 19 Temmuz’da yapılacak genel kurulda başkan ve yönetim bilinse de kimlerin bu yönetimde hangi görevleri üstleneceği de bir diğer merak konusu.
Takımın hazır hale gelebilmesi için yeterli zaman var mı?
Evet, var yaklaşık 50 günlük süre var.
İmza töreninin yapıldığı gün seçmelerde vardı yaklaşık 100’den fazla katılımın olduğu bu seçmeler devam ediyor. Bu da alt yapının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.
Kırşehir Belediyesporumuzun vefalı cefakâr taraftarı bir an evvel takımın kurulup 2. Lige yakışır bir kulüp olmasını ve ilimizi en güzel şekilde temsil edilmesini istiyor.
Her ne kadar Sayın Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu “Bu takımı 1. Lige çıkartacağız” dese de bu yıl için takımın bu ligde tutunması ve belki de play-off oynaması bence başarı olacaktır.
Çünkü bu ligde öyle takımlar var ki birçoğu süper lig tecrübesi yaşamış, kalanların da büyük kısmının yılların tecrübesi takımlar olduğunu unutmamak lazım.
Taraftar az daha sabırlı olsun ve bekleyelim, neler olacak, takıma kimler alınacak, hep birlikte göreceğiz.
Takımın başına getirilen Taner hocaya ve ekibine başarılar dilerken bu ekibin içinde mutlaka Ali Uçar, Hacı Ahmet, Murat Aydemir ve Özkan Atik gibi memleketin çocuklarının da olması gereklidir.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .