Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası Başlatıldı

Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası Başlatıldı

27.09.2017

KIRŞEHİR’DE Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek amacıyla Valilik tarafından “Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası” başlatıldı. Vali Necati Şentürk, korku ve gözyaşları içinde yurtlarından olan, eşlerinden, çocuklarından ayrı düşen, camileri, evleri yıkılan ve işkencelere maruz kalan, tüm dünyanın bu zulme sessiz kaldığı Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek amacıyla Valilik tarafından “Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası” başlatıldığını belirtti. Ahiler […]


KIRŞEHİR’DE Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek amacıyla Valilik tarafından “Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası” başlatıldı.
Vali Necati Şentürk, korku ve gözyaşları içinde yurtlarından olan, eşlerinden, çocuklarından ayrı düşen, camileri, evleri yıkılan ve işkencelere maruz kalan, tüm dünyanın bu zulme sessiz kaldığı Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek amacıyla Valilik tarafından “Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası” başlatıldığını belirtti.
Ahiler diyarı Kırşehir halkının her zaman olduğu gibi bu kampanyaya da duyarsız kalmayacağını belirten Vali Necati Şentürk, “Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek bizim tarihî, millî ve insanî görevimizdir. Kırşehirliler her zaman mazlumların, mağdurların, yardıma muhtaçların yanında olmuştur. Eminim ki Arakan’da öldürülen, evleri yıkılan Müslüman kardeşlerimize yardımları esirgemeyecektir. Kırşehir’den daha önce Bayır-Bucak Türkmenlerine ve Halep’e tırlar dolusu yardım göndermiştik. Zorda kalan Müslüman kardeşlerimize yine en büyük yardımı bizim yapacağımıza şüphem yoktur” dedi.
Kampanya hakkında bilgiler veren Vali Necati Şentürk, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Valiliğimizce başlattığımız kampanya için Ziraat Bankası Kırşehir Merkez Şubesi nezdinde TR 59 0001 0002 6134 8605 2550 07 IBAN Nolu “Kırşehir Valiliği Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası” altında hesap açtırdık. Kamu kurum ve kuruluş çalışanları, vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin gönüllü nakdî bağışlarını bu hesaba yatırmalarını bekliyorum.”
Yardım kampanyasının Ekim ayı sonuna kadar devam edeceği bildirildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .