Arakan’a Yardım Kampanyası devam ediyor

Arakan’a Yardım Kampanyası devam ediyor

14.10.2017

Vali Şentürk, Kırşehir’de açılan kampanyanın bu ay sonuna kadar devam edeceğini belirterek, hayırseverleri yardımda bulunmaya davet etti

Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek amacıyla Kırşehir Valiliğince Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası” başlatılmasının ardından ilçelerimizde de kaymakamlar öncülüğünde toplantılar yapılarak, vatandaşları kampanyaya katkıda bulunmaya davet ediliyor.
Vali Necati Şentürk, korku ve gözyaşları içinde yurtlarından olan, eşlerinden, çocuklarından ayrı düşen, camileri, evleri yıkılan ve işkencelere maruz kalan, tüm dünyanın bu zulme sessiz kaldığı Arakan Müslüman kardeşlerimize yardım etmek amacıyla başlattıkları “Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası”nın bu ay sonuna kadar devam edeceğini açıkladı.
Ahiler diyarı Kırşehir halkının her zaman olduğu gibi bu kampanyaya da duyarsız kalmayacağını belirten Vali Necati Şentürk, “Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek bizim tarihi, milli ve insani görevimizdir. Kırşehirliler her zaman mazlumların, mağdurların, yardıma muhtaçların yanında olmuştur. Eminim ki Arakan’da öldürülen, evleri yıkılan Müslüman kardeşlerimize yardımları esirgemeyecektir. Kırşehir’den daha önce Bayır-Bucak Türkmenlerine ve Halep’e tırlar dolusu yardım göndermiştik. Zorda kalan Müslüman kardeşlerimize yine en büyük yardımı bizim yapacağımıza şüphem yoktur.” dedi.
Kampanya hakkında bilgiler veren Vali Necati Şentürk, “Valiliğimizce başlattığımız kampanya için Ziraat Bankası Kırşehir Merkez Şubesi nezdinde TR 59 0001 0002 6134 8605 2550 07 IBAN Nolu “Kırşehir Valiliği Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası” altında hesap açtırdık. Kamu kurum ve kuruluş çalışanları, vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin gönüllü nakdî bağışlarını bu hesaba yatırmalarını bekliyorum” dedi. Öte yandan Arakan’da zulüm gören Müslümanların yaşamış olduğu katliamların yeniden başlaması üzerine Akpınar’da yardım toplantısı yapıldı. Toplantıya Kaman Kaymakamı Akpınar Kaymakam Vekili Murat Girgin, Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan, daire amirleri ve okul müdürleri katıldı.
Toplantıda konuşan Kaymakam Murat Girgin, “Geçtiğimiz yıllarda Bayırbucak Türkmenleri ve Halep için çeşitli yardım kampanyası başlatılmış ve Akpınar halkı tarafından da bu kampanyalar büyük ilgi görerek önemli miktarda yardım toplanmıştır. Bu sefer de Arakan’ da soykırıma maruz kalan Müslüman kardeşlerimiz için valiliğimiz tarafından bir kampanya başlatıldı. Akpınar İlçesinden de gerekli yardımların yapılması hususunda aynı hassasiyeti bekliyoruz” dedi. (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .