ARAÇ SALTANATINA SON VERİYOR…

ARAÇ SALTANATINA SON VERİYOR…

13.04.2019

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, tasarruf için ilk adımını attı ARAÇ SALTANATINA SON VERİYOR… Makam aracının satılması için Meclis’te yetki alan Başkan Ekicioğlu, kendi aracını kullanmak istiyor… Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye Meclisi’ndeki ilk toplantıda gereksiz ve atıl durumdaki eski makam aracının satışı için yetki istedi. Kırşehir Belediyesi’nde bir çok birimde kullanılan ve zaman zaman […]

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, tasarruf için ilk adımını attı

ARAÇ SALTANATINA SON VERİYOR…

Makam aracının satılması için Meclis’te yetki alan Başkan Ekicioğlu, kendi aracını kullanmak istiyor…

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye Meclisi’ndeki ilk toplantıda gereksiz ve atıl durumdaki eski makam aracının satışı için yetki istedi.
Kırşehir Belediyesi’nde bir çok birimde kullanılan ve zaman zaman özel işlerde bile kullanılan resmi araçların garaja çekildiği ve araç saltanatına son verileceği bildirildi.
Geçtiğimiz hafta yapılan Belediye Meclisi’ne başkanlık eden Başkan Selahattin Ekicioğlu, eski belediye Başkanı Halim Çakır tarafından alınan ve eski Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin motor arızası nedeniyle kullanmadığı 40 AK 001 plakalı Mercedes marka otomobilin satılmasını gündeme getirdi.
Atıl durumdaki makam aracının satılmasını isteyen Başkan Ekicioğlu, toplantıda Belediye’de tasarrufa gideceklerini belirterek, “Biz Kırşehir’e güzel hizmetler ve halkımıza verdiğimiz vaadlerimizi yerine getirmek için bütün gücümüzü ortaya koyacağız. Tabi bunu yaparken de tasarrufa gidip, gelir ve giderlerimizi kontrol etmek zorundayız” dedi.
Yaklaşık 10 yıldır kullanılmayan ve üzerine haciz bulunan 40 AK 001 plakalı makam aracının satılmasını isteyen Başkan Ekicioğlu’nu CHP, İyi Parti ve MHP’li 20 Meclis üyesi destek verirken, AK Parti’li 10 üyenin ise karşı çıkması dikkat çekti.
Atıl bekleyen makam aracının satışına onayın çıktığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ekicioğlu, tasarrufa gideceklerini ve kiralık araçların süresinin dolmasıyla birlikte te bir daha mecbur kalmadıkça araç kiralamayacaklarını ifade etti.
Başkan Ekicioğlu, “Bu araç yaklaşık on yıldır garajda atıl bekliyor. Üzerinde haciz var. Bekleyen arabanın satılmasını grup olarak düşündük. Gereksiz, bu aracın bir an önce satılmasını istiyoruz. Gereksiz araç sayımız varsa binek araç bunlarında satışını ve kiralıksa da iptalini isteyeceğiz. Çünkü bu konuda tasarruf yapmak zorundayız. Onun için ilk önce bu makam aracının satılmasını istiyorum. Kiralık araçlarda ise sözleşme bittiği zaman tasarruf yapmak zorundayız. İlk hedefimiz de atıl eski makam aracını satmak oldu. Ben lüksü sevmiyorum. Makam aracı bana tahsis edilmiş bir araç, ama ben lüksü sevmiyorum. Mümkünse teknik personelle görüşüp kendi aracımı kullanmak istiyorum. Ülke ekonomisinin de doğru kullanılmasından yanayım. Artık Belediyemizde tasarrufa yönelik, kaynaklarımızı halkımıza hizmet üretmekte kullanacağız. Gelir ve giderlerimizi dengeleyip, hizmet ve yatırımlarımıza ağır vereceğiz” diye konuştu.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun bu kararının yerinde bir çalışma olduğunu belirten Kırşehirliler, “Belediye’de araç saltanatının önüne geçilmesi gerekiyordu. Özel işlerinde kullanılan binlerce liralık akaryakıta para ödenmesi belediyeye büyük külfet getirdiği ortadaydı. Başkanımızın bu kararı çok doğrudur, sonuna kadar destekliyoruz. Ancak AK Partili Belediye Meclisi üyelerinin neden buna karşı çıktıklarını da anlamakta güçlük çekiyoruz. Öyle anlaşılıyor ki AK Partili Meclis üyeleri, Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun her icraatına Kırşehir için iyi, ya da kötü olup olmadığını bakmaksızın karşı çıkacaklar. Eğer böyle yaparlarsa yanlış yaparlar, bizlerin yüzüne bakamazlar” diye konuştular. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

zafer şahin

bir taraftan makam aracı lüx israf diyeceksin diğer taraftan yıkılan belediye arsasına Büyük boy Teşekkür afiş asacaksın bu da İSRAF BAŞKANIM!!

16.04.2019, 11:25

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .