Antalya’daki Kırşehirliler Derneği’ne yeni yönetimle güven geldi

Antalya’daki Kırşehirliler Derneği’ne yeni yönetimle güven geldi

11.05.2016

Yıllardır Antalya’da faaliyet gösteren, ancak Kırşehirlilerden uzak kaldığı için kimsenin gidip gelmediği Kırşehirliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne yeni yönetim geldi. Başkan Murat Barış, derneği yeniden Kırşehirlilerle bütünleştirmek, kaynaştırmak amacıyla yoğun çabalar sarf etmeye başladı. Antalya Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Dernek Başkanı Murat Barış’ın başkanlığında ve onursal dernek başkan Saim Koçak, […]

dernek

Yıllardır Antalya’da faaliyet gösteren, ancak Kırşehirlilerden uzak kaldığı için kimsenin gidip gelmediği Kırşehirliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne yeni yönetim geldi. Başkan Murat Barış, derneği yeniden Kırşehirlilerle bütünleştirmek, kaynaştırmak amacıyla yoğun çabalar sarf etmeye başladı.
Antalya Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Dernek Başkanı Murat Barış’ın başkanlığında ve onursal dernek başkan Saim Koçak, Ahmet Gençer, Recep Analı, Murat Demirkol, Ahmet Eroğlu, Süleyman Doğan Erkanlı ve Denetim Kurulu Üyesi Mahmut Gülhan’dan oluşan yönetim kurulu 2016 yılında yapılması gereken kültürel etkinliklerin ve sosyal faaliyetlerin icrasını görüşmek üzere bir araya geldi.
Antalya’da bulunan tüm Kırşehirlilere birlik ve beraberlik çağrısında bulunan dernek yöneticileri, aynı zamanda Ankara’da bulunan Kırşehirliler Denekler Federasyonuna Antalya’daki Kırşehirlileri temsilen delege olarak bu göreve Başkan Murat Barış seçildi.

murat barış copy

 

Aslen Akçakentli olan hemşehrimiz Murat Barış ve yönetim kurulu üyeleri önce bir araya gelerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Yıllardır Kırşehirliler Derneği’nin amacından ve hedefinden uzaklaştığı için hemşehrilerimizin gelip gitmediğini belirten Başkan Murat Barış, Kırşehir’in adının geçtiği her yerde, her etkinlikte olacaklarını, birlik ve beraberliği yeniden tesis edeceklerini söyledi.
Dernek merkezini Güllük’teki Kışla Mahallesi, 57. Sok. No. 20’deki Korhan Apartmanı’na taşıyan Dernek Başkanı Murat Barış, derneğin bugün 100’den fazla üyesi bulunduğunu, hedeflerinin bu sayıyı 500’lere çıkartmak ve daha aktif bir konuma getirmek olduğunu söyledi.
Bu ay içerisinde Antalya’daki Kırşehirlileri doğup büyüdükleri baba ocağı Kırşehir’e getirmek için gezi düzenleyeceklerini de belirten Başkanı Murat Barış, “Bu geziyi bu ay içerisinde gerçekleştirecek Ahilik Haftası etkinliklerine göre ayarlamak istiyoruz. En az iki otobüsle getireceğimiz hemşehrilerimizi Kırşehir’e gezdireceğiz. Onlara memleket özlemini gidereceğiz ve Kırşehir’le kopmamalarını sağlayacağız” dedi.
Antalya Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 7 Mayıs’ta dernek binasında Ahi Pilavı etkinliği düzenledi. Pilavı onlarca hemşehrimiz eşi ve çocuklarıyla katıldı. Yufka ekmek üzerine dökülen pilav, yeşil soğan ve ayran ikram edilen hemşehrilerimiz, yıllar sonra dernekte böyle bir etkinliğin düzenlendiği için dernek başkanı Murat Barış ve yönetimine teşekkür ettiler.
Antalya Kırşehirliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Antalya’da düzenlenen Mucur Türkmen ve Yörükler Şöleni’ne de katılarak destek verdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .