Anne ve babalara önemli uyarı

Anne ve babalara önemli uyarı

07.10.2017

Akıl almaz yöntemler bulan çocuk hırsızlarından çocuklarınızı korumada sahte servisçilere dikkat…

KIRŞEHİR’DE Emniyet Müdürlüğü’nün denetimi, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın kontrolünde bugüne kadar okul servislerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, yurt genelinde şahit olunan talihsiz olaylara karşı anne ve babalar uyarılıyor.
Gazetemiz Kırşehir Çiğdem ile yaşadığı bir olayı paylaşan anne, çocuklarımızın korunması noktasında dikkatli olunması gerektiğini söyledi.
Söz konusu sahte okul servislerinin çocuk kaçırma girişimleriyle ilgili çocuğunu servisle okula gönderen aileleri uyaran bir anne, yaşadığı korkuyu paylaşırken, anne ve babaların dikkatli olmasını istedi.
Başka bir servis aracının çocuğunu almaya çalışması ile yaşadığı tedirginliği ve korkuyu anlatan anne, tepki göstermesiyle kişinin kaçtığını anlatırken, anne ve babaların böyle korkunç bir olayla karşılaşmaması için dikkatli olmasını ve çocuklarını başka servise binmemeleri konusunda öğütlemelerini istedi.
Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, okul servislerinin kayıtlı olarak hizmet verdiğini hatırlatarak, ilimiz Kırşehir’de bu tür olumsuz bir durumun söz konusu olmadığını ve yaşanmadığını belirtirken, şüpheli durumlara karşı anne ve babaların tedbirli olması gerektiğini belirtti.
Çocuk hırsızlarının akıl almaz yöntemlerine karşı Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri de, çocuklarını servisle okula gönderen aileleri uyardı.
Sokaklarda, apartman önlerinde plakasız servis araçlarının ufak bir keşif yaptıktan sonra, özellikle yanında velisi olmayan çocukları gözlerine kestirdiği ve “Servis yolda bozuldu bizi gönderdiler” diyerek, çocukları servise bindirmeye çalıştıkları uyarısı yapılırken, çocukların yalnız başına servis beklememesi hatırlatıldı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .