Ankara’daki Kırşehirlilerden “Emekçi Kadınlar Günü” etkinliği

Ankara’daki Kırşehirlilerden “Emekçi Kadınlar Günü” etkinliği

27.02.2019

Ankara’daki Kırşehirli bazı derneklerdeki hemşehrilerimizin bir araya gelerek oluşturduğu “Bozkır’ın Kadınları&Kırşehir Dayanışması” Platformu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlik 9 Mart’ta Ankara’da gerçekleştirilecek. “Bozkır’ın Kadınları&Kırşehir Dayanışması” Platformundan Kırşehirli hemşehrimiz Duran Yönel, Yusuf Koç, Yenimahalle’de 5. sırada seçilerek Meclis Üyesi olmaya hak kazanan Serdar Dönmez gazetemizi ziyaret ederek, etkinlikle ilgili bilgiler verip, geceye bütün […]

Ankara’daki Kırşehirli bazı derneklerdeki hemşehrilerimizin bir araya gelerek oluşturduğu “Bozkır’ın Kadınları&Kırşehir Dayanışması” Platformu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlik 9 Mart’ta Ankara’da gerçekleştirilecek.
“Bozkır’ın Kadınları&Kırşehir Dayanışması” Platformundan Kırşehirli hemşehrimiz Duran Yönel, Yusuf Koç, Yenimahalle’de 5. sırada seçilerek Meclis Üyesi olmaya hak kazanan Serdar Dönmez gazetemizi ziyaret ederek, etkinlikle ilgili bilgiler verip, geceye bütün Kırşehirlileri davet etti.
9 Mart’ta Ankara Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde saat 19.00’de başlayacak etkinlik programında İlkay Akkaya ile Kırşehir Abdallar Müzik Topluluğu davetlilere bir müzik ziyafeti çekecek. Ayrıca Hacıbektaş Semah Topluluğu da bir gösteri sunacak.
Duran Yönel, hiçbir siyasi görüş ve düşünce ayrılığı gözetmeksiniz “Bozkır’ın Kadınları&Kırşehir Dayanışması” Platformu öncülüğünde Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle böyle bir etkin düzenlediklerini bu etkinlikte Kırşehirli tüm kadınları bir araya getirerek onları unutmadıklarını göstermeyi hedeflediklerini ifade etti.
Bu arada Duran Yönel, Başkent Ankara’da 400-500 bin Kırşehirli olduğunun belirtilmesine rağmen, yaklaşan yerel seçimler münasebetiyle de Kırşehirlinin siyasette yeterli seviyede temsil edilmeyişinin de üzüntüsünü yaşadığını, bunun da birlik ve beraberlik olmayışına bağladığını ifade ederek, “Başkent’te Kırşehir nüfusundan daha az olan diğer şehirler birlik ve beraberlik içinde daha etkin ve verimli çalışmaları nedeniyle siyasette lig atlayarak yeterli temsiliyeti yakalamışlardır. Kırşehirliler hep bölünmüş, Kırşehir ortak paydasında buluşmamışlar. Dağınık siyaset yapmaları ile hep mağdur olmuşlardır. Kırşehirliler tüm argümanlarını ve sivil toplum kuruluşlarını birlik ve beraberlik içinde Kırşehir ortak paydasında buluşturmadıkları müddetçe siyasetçilerin merdiveni, basamağı olmaya mahkûm olacaklardır” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .