Anjiyo Ünitesi kalp hastalarını rahatlattı

Anjiyo Ünitesi kalp hastalarını rahatlattı

14.07.2017

Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı tarafından Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulumuna başlanan Anjiyo Ünitesi, Kırşehirli vatandaşlarımızın hizmetine verilirken, Kırşehirliler artık başka illere gitmekten kurtuldukları için anjiyo ünitesinin hizmete açılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler. 10 Temmuz 2017 tarihinden itibaren hasta alımına başlayan Anjiyo Ünitesi ile Kırşehir’de anjiyo ünitesi bulunmadığı için çevre illere giden […]

Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı tarafından Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulumuna başlanan Anjiyo Ünitesi, Kırşehirli vatandaşlarımızın hizmetine verilirken, Kırşehirliler artık başka illere gitmekten kurtuldukları için anjiyo ünitesinin hizmete açılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.
10 Temmuz 2017 tarihinden itibaren hasta alımına başlayan Anjiyo Ünitesi ile Kırşehir’de anjiyo ünitesi bulunmadığı için çevre illere giden vatandaşların sorunlarına da çözüm üretilmiş oldu.
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü doktorları Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çelik ve Yrd. Doç. Dr. Gökay Nar’ın verdiği bilgiye göre, geçtiğimiz yıllarda günde 3 ya da 4 hasta çevre illere nakledilirken hasta kabulüne başlayan Anjiyo Ünitesi ile günde 15 hastaya kadar hizmet verilebilecek.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başlıca ölüm nedenlerinden birini kalp damar hastalıklar oluştururken gelişen teknoloji ve erken teşhis yöntemleri ile artık kalp damar hastalıklarının tedavisi mümkün hale geldi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Doktoru Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çelik, kalp ve damar hastalıklarını erken teşhis etmede anjiyonun önemine değinerek anjiyonun bir teşhis metodu olduğunu söyledi.
Hedeflerinin öncelikle hemşireleri ve çalışanlarına anjiyo eğitimi vererek deneyimli ve başarılı bir kadro oluşturmak ve Kırşehir’de anjiyo ünitesini oturtmak olduğunu belirten Çelik, anjiyo ünitesi ile hastanelerinde iki yoğun bakım odası oluşturduklarını ve yatak sayılarını 7’den 20’ye çıkardıklarını ifade etti.
Çelik, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Biz, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yrd. Doç. Dr. Gökay Nar, Yrd. Doç. Dr. Sinan Cemgil Özbek, Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Sökmen, Uzm. Dr. Caner Özgökçe, Uzm. Dr. Muhittin Demirel, Uzm. Dr. Serkan Sivri ile 7 kişilik bir kadroyuz ve Kırşehirli halkımızın tüm kalp sorunlarına anında müdahale için buradayız. Artık çevre illere hastalarımızı sevk etmek yerine hastanemizde anjiyo tedavisini 15 dakika içinde yapıyoruz.”
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Doktoru Yrd. Doç. Dr. Gökay Nar ise son birkaç yılda üniversitemiz ve Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarının çabaları ile anjiyo ünitesini açtıklarını belirtti.
Bundan sonraki hedeflerinin yedi gün 24 saat çalışmak olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Gökay Nar, “Kırşehir halkının sağlık açısından tüm kalp rahatsızlıklarını tedavi etmeyi amaçlamaktayız.” dedi.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çelik ve Yrd. Doç. Dr. Gökay Nar, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anjiyo Ünitesi açılmasına destek veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Suat Türkoğlu teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .