Ana cadde düzenlemelerine başlandı

Ana cadde düzenlemelerine başlandı

19.07.2017

Kırşehir’in çehresini değiştirecek proje, asfaltı biten yerlerde kaldırım bisiklet yolu ve peyzaj çalışmaları ile başlatıldı…

Kırşehir, Mehmet Ali Yapıcı Bulvarı, Terme Caddesi, Aşıkpaşa Bulvarı ve Mehmet Ali Altın Bulvarının altyapı çalışmasının bitirilmesi ile birlikte yol düzenleme, kaldırım, cep otoparkı, bisiklet yolları, akıllı şehir sistemleri, orta refüj düzenlemesi ve peyzaj gibi çalışmalarla yenilenecek.
Daha modern ve kullanışlı yollar ve kaldırımlar için çalışmalarını sürdüren Kırşehir Belediyesi tüm ekipleriyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Bir yandan ana yollar açılırken, diğer yandan mahallelerde kilitli parke çalışmaları ve sıcak asfalt çalışmaları yapılıyor.
Yapılan planlamalar doğrultusunda ulaşımı rahatlatmak ve güvenli hale getirmek için altyapı çalışmaları tamamlanan sokaklar kent kimliğine yakışır hale getirilirken, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de, Belediye ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi.
Başkan Bahçeci, Mehmet Ali Altın Bulvarında bisiklet yolu, peyzaj ve kaldırım çalışmalarını, Lise Caddesinde devam eden yol yapımı ve Saraycık mahallesinde kilit yapımı çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Kırşehir Belediyesi’nin sert zemin ve yol yapım çalışmalarına hız vermesi ile birlikte şehrin genelinde hizmetlerde aksama meydana gelmemesi ve şehir genelinde birçok yerde bulunan çalışmaların sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için sıkı denetim yapan Başkan Bahçeci, çalışmaların doğru bir şekilde ilerlemesi için çalışmaları denetliyor.
Başkan Bahçeci, “Kaldırım, bisiklet yolu ve peyzajın ilk uygulaması Mehmet Ali Altın Bulvarı’nda devam ediyor, kısa sürede bitirip diğer caddelere geçeceğiz İnşallah. Lise Caddesi son kısım alt malzeme serimi işimiz bitti, İnşallah Cumartesi günü asfalt serimine başlıyoruz. Aynı anda Lise Kavşağını da yapıyoruz. Saraycık Mahallesinde sert zemin çalışmaları için altyapı çalışması başladı, Bahçelievler Mahallesinde de sert zemin çalışmamız devam ediyor” dedi.
Şehirleşmenin en önemli ayağının yollar olduğunu vurgulayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kilit parke çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, yapılan çalışmaların Kırşehir’i daha çağdaş ve güzel bir görünüm kazandırılacağını söyledi.
Hizmetlerinin vatandaşların talepleri doğrultusunda yapıldığını da belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Halkımızla birlikte onlardan aldığımız güçle daha birçok başarılı çalışmaya imza atacağız. Şehrimizde oluşan aksaklıkları giderip modern ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak için sürdürdüğümüz çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Şehrin gelişip modern bir yapıya kavuşması için ihtiyaç bulunan bölgelerde kaldırım, sert zemin, kilit parke ve asfalt çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Hedefimiz altyapı sorunu olmayan, modern, çağdaş bir Kırşehir’dir. Hizmet için verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirmeye devam etmek” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .