“AMATÖRLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZMEK HEPİMİZİN GÖREVİ”

“AMATÖRLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZMEK HEPİMİZİN GÖREVİ”

14.10.2017

Kırşehir ASKF (Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Başkanı Kazım Kaya, gelecek ay başlaması planlanan Kırşehir Birinci Amatör Küme Futbol Ligi öncesi, Kırşehir’deki amatör kulüp temsilcileri ile bir araya geldi. Ağalar Konağı’nda gerçekleştirilen toplantıda kulüplerin sorunları ve beklentileri ele alındı ve bu sorunların çözümü için yapılması gerekenler hakkında girişimlerin yapılması kararlaştırıldı. Bu toplantıda konuşan Kırşehir ASKF Başkanı […]

Kırşehir ASKF (Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Başkanı Kazım Kaya, gelecek ay başlaması planlanan Kırşehir Birinci Amatör Küme Futbol Ligi öncesi, Kırşehir’deki amatör kulüp temsilcileri ile bir araya geldi.
Ağalar Konağı’nda gerçekleştirilen toplantıda kulüplerin sorunları ve beklentileri ele alındı ve bu sorunların çözümü için yapılması gerekenler hakkında girişimlerin yapılması kararlaştırıldı.
Bu toplantıda konuşan Kırşehir ASKF Başkanı Kazım Kaya, “Arkadaşlar öncelikle bu davetimize katılan tüm kulüplerimize ve başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Kırşehir’de amatör takım sayımız her geçen gün azalıyor. Fakat sizler gibi fedakârca çalışan arkadaşlarımız sayesinde amatörümüz canlanmaya devam ediyor. Amatör demek, fedakârlık demek. Amatör demek sevgi, arkadaşlık ve dostlukların pekiştiği yer demek. Ondan dolayı bizler zamanında profesyonel yöneticilik yapmış olsak bile hiçbir zaman amatör ruhumuzu kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz de. Sizlere fedakarlıklarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah kavganın gürültünün olmadığı bir lig olur. Buraya gelen ve lige katılan tüm takımlarımıza başarılar dilerim. Gerçekten zor bir görevi üstleniyorsunuz. Hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin bu işi yapan yürekli başkanlarımızı kutluyoruz. Bizler ASKF olarak gerçekten üzerimize düşenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.
Kaya, amatör kulüplere ve sporculara her zaman destek olduklarını belirterek, “Amatör sporun kalkınması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ülkemizde amatör spor kulüplerinin ve sporcularının yaşadıkları sıkıntıları gidermek bizim asli görevlerimizdendir” diye konuştu.
Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kazım Kaya, amatör spor kulüplerine yaptığı katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Artık amatörün sorunlarını gidermeye başladık. Bu konuda bize yardımda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Emre Aslan’a minnettarız. Ayrıca Kırşehir’de bulunan diğer amatör kulüplerimiz ve sporcularımıza da verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
Türkiye Futbol Federasyonu Temsilcisi ve Bölge Temsilcisi Erhan Aslan, Kırşehir’de amatör sporun canlanması gerektiğini ifade etti.
Erhan Aslan, “Kırşehir’de takım sayısı azalmaya başladı. Bir an önce Kırşehir’de takım sayısının artması ve özlenen liglere dönmesi lazım. Aksi takdirde ne sahaya çıkacak takım, nede takımda oynayacak sporcular buluruz. Ben de zamanında Kırşehirspor’un aktif olarak yöneticiliğini yapmış biri olarak Kırşehir’de amatörün canlanması için kulüplere gereken desteğin verilmesi gerekiyor. Amatör futbolun geleceğini çok iyi görmüyorum. Nasıl profesyonel liglerde oluyorsa amatör lig de aynı. Tamamen paraya endeksli bir lig oldu. Bir kulübün 1. Amatör Küme’den Genç Ligi’ne çıkabilmesi demek hocasından, malzemesinden, sporcusundan nereden baksanız 20-30 bin arasında bir rakam. Artık Kırşehir amatöründe bir elin parmağı geçmeyecek takım sayısı var. Destek gelmedikten sonra amatör kulüpler böyle can çekişir” Yapılan toplantıda Amatör Küme Futbol Ligi’nde fikstür çekimi 20 Ekim’de yapılırken, maçlar ise 4-5 Kasım’da oynanacak.
Yeni Çayağzıspor, 1969 Kırşehirspor, Atak Gençlikspor, Mucurspor, Yabanlıspor, Yeşil Kamanspor ve Özbağspor’un katılımıyla toplam 6 takım mücadele edecek.
Maçların ve fikstür tarihlerinin belli olmasının ardından bu sene Halit Kılıç’ın yerine görevi devralan Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak, Tertip Komitesi Çayağzıspor’dan Tuncer Altaş, Mucurspor’dan Zafer Özbek ve Yabanlıspor’dan Orhan Işık, Yedeklerde ise Yeşil Özbağspor’dan Emin Korkut, Kamanspor’dan Nedim Kaya ve Atak Gençlikspor’dan Fatih Yavuz’dan oluştu.
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nde (TÜFAD) ise Asıl Üye, Ömer Filiz Gök, Turgut Akbaş’tan oluşurken, Yedek Üyelerde ise Rıfat Beyazıt, Deniz Koça, Yaşar Nuransoy’dan oluştu.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .