Altın ve döviz yükseliyor!

Altın ve döviz yükseliyor!

26.02.2020

Çeyrek ve gram altın fiyatları rekor kırarken, ekonomide büyük daralma yaşanıyor Altın ve döviz yükseliyor! Son aylarda hızla yükselen altın fiyatları rekor üstüne rekor kırarken, döviz fiyatları da artmaya başladı. Altın ve dövizdeki hızlı yükseliş Kırşehir halkının alım gücünü olumsuz yönde etkilerken, düğün yapacak aileleri de altındaki yükseliş sıkıntıya sokuyor. Bir ay önce 450 liraya […]

Çeyrek ve gram altın fiyatları rekor kırarken, ekonomide büyük daralma yaşanıyor

Altın ve döviz yükseliyor!

Son aylarda hızla yükselen altın fiyatları rekor üstüne rekor kırarken, döviz fiyatları da artmaya başladı.
Altın ve dövizdeki hızlı yükseliş Kırşehir halkının alım gücünü olumsuz yönde etkilerken, düğün yapacak aileleri de altındaki yükseliş sıkıntıya sokuyor.
Bir ay önce 450 liraya satılan çeyrek altının, 550 lirayı geçmesi halkın alım gücünü iyiden iyiye düşürdü.
Kırşehir’de sarraf esnafı dövizle birlikte yukarı yönlü hareketlilik yaşayan altın fiyatlarının önümüzdeki günlerde daha da artabileceğini ifade ediyorlar.
Çin’de başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan, hatta komşu İran’a kadar gelen corona virüsü salgını, içeride artan İdlib ve Libya geriliminin altın fiyatlarındaki yükselişte etkili olduğu ifade ediliyor.
Kırşehir’deki sarraf esnafı, altındaki yükselişin kendilerini olumsuz yönde etkilediğini ifade ederek, “İki gün önce 560 liraya yükselen altın, bugün 550 liraya düştü. İniş ve çıkışlar, fiyat yüksekliği satışlarımızı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle Çin’deki virüsün küresel piyasalarda dalgalanmalara sebep olduğunu gözlemliyoruz. Çünkü birçok ülke virüs nedeniyle Çin’le olan sınırlarını kapattı, üretimler durduruldu. Altın talebi artarken, üretim yetersizliği fiyatlarda büyük yükselişe neden oldu. Altındaki yükseliş tüm zamanların zirvesine ulaştı. Geçen haftayı 510 TL’den kapatan çeyrek altın bu hafta 550 lira seviyelerinde işlem görüyor” dediler.
Kırşehir’de dün çeyrek altın eski 545, yeni 550 liradan satılırken, tam altın eski 2 bin 180, yeni 2 bin 200, gremsiye de 5 bin 450, yeni 5 bin 500 liraya alıcı buluyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .