Altes Prensesi Mikasa, Kaman Arkeoloji Müzesini ziyaret etti

Altes Prensesi Mikasa, Kaman Arkeoloji Müzesini ziyaret etti

11.09.2018

Japonya Altes Prensesi Akiko Mikasa, Kırşehir’e gelerek Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü ve Kalehöyük Arkeoloji Müzesinde incelemelerde bulundu. Programına Kalehöyük Kazı alanında yaptığı inceleme ile başlayan Altes Prenses Akiko Mikasa, ardından Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsünde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Burada Vali İbrahim Akın, Kültür Bakan Yardımcısı Sayın Nadir Alparslan, Kırşehir Belediye Başkanı Vekili Emre Şahinci, […]

Japonya Altes Prensesi Akiko Mikasa, Kırşehir’e gelerek Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü ve Kalehöyük Arkeoloji Müzesinde incelemelerde bulundu.
Programına Kalehöyük Kazı alanında yaptığı inceleme ile başlayan Altes Prenses Akiko Mikasa, ardından Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsünde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Burada Vali İbrahim Akın, Kültür Bakan Yardımcısı Sayın Nadir Alparslan, Kırşehir Belediye Başkanı Vekili Emre Şahinci, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kalehöyük Kazı Başkanı Sachihiro Omura, il protokolü, Japon arkeologlar ve yetkililer tarafından karşılanan Japon Prenses, beraberindeki heyet ile birlikte Japon Bahçesini ve Kalehöyük Arkeoloji Müzesini gezdi.
Japonya Altes Prensesi Akiko Mikasa’nın programı, Vali Akın ve beraberindeki heyet ile birlikte Kalehöyük Arkeoloji Müzesini gezerek sergilenen eserler hakkında Sachihiro Omura’dan bilgiler alması ile sona erdi.
Japon Bahçesini gezen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gösterilen Japon Altes Prensesi Akiko Mikasa, bahçede fotoğraf çekimi yaptıran gelin ve damada da mutluluklar dileyerek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Vali İbrahim Akın, Prenses Akiko’ya, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kırşehir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek ziyaret anısına el işlemesi vazo hediye etti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .