“ALT YAPIYA ÖNEM VERMEYEN TAKIM BAŞARILI OLAMAZ”

“ALT YAPIYA ÖNEM VERMEYEN TAKIM BAŞARILI OLAMAZ”

15.08.2017

Kırşehir Amatör Küme Futbol Ligi’nin köklü ekiplerinden Mucurspor, altyapıya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Yıllardır Kırşehir’in amatörüne antrenör olarak hizmet veren Mucurspor’lu Sıtkı Zafer
“ALT YAPIYA ÖNEM VERMEYEN TAKIM BAŞARILI OLAMAZ”

KIRŞEHİR’İN en güzide ilçelerinden olan Mucur’ futbolun gelişmemesinin temelinde altyapıya gereken önemin verilmemesinden kaynaklandığı bildirildi.
Bugün BAL’da mücadele eden Kırşehir Belediyespor’un başarısında ve başarısızlığında altyapının yattığına dikkat çeken antrenör Sıtkı Zafer Özbek, “Kırşehirspor eski dönemlerde mücadele verdiği ilk dönemlerde Kırşehir amatör ligindeki sporcuları taramadan geçirip, kadrosunu oluşturdu. Geçmişte kendi evladına sahip çıktı, şampiyonluklar yaşadı. Sevincin kısa vadeye yayılmak istenmesiyle birlikte altyapı faktörü devre dışı bırakıldı. Dışarıdan getirilen futbolcularla kısa vadede başarı elde edildi ama gelinen sonuç ortada’’ dedi.
“ALT YAPI OLMADAN ÜST YAPI OLMAZ”
Mucurspor’da görev üstlendiği her dönem miniklerden, gençlere kadar her kategoride takımlar oluşturma gayreti içerisinde olduğunun altını çizen başarılı spor adamı Sıtkı Zafer Özbek, belirli bir bütçe ile ne yapılabilirse onu yaptıklarını, bugüne kadar yaptıklarının yeterli olmadığını, daha fazlasının yapılması gerektiğinin altını çizdi.
Özbek, sadece belirli takımların değil, tüm amatör kulüp yöneticilerinin, teknik adamlarının A takıma verdikleri önemden daha fazlasını altyapı takımlarına vermeleri gerektiğini, altyapılardan yetişen genç yeteneklere verilecek emeğin hiçbir zaman boşa çıkmayacağını ifade etti.
Sıtkı Zafer Özbek, ‘’Bölgesel Amatör Ligi ve diğer üst liglerde yer alan takımlar, öncelikle bu amatör kümede yetişen filizleri taramadan geçirip, kadrolarında bu oyunculara yer verirlerse o zaman Kırşehir’de futbolda ölümsüzleşir. Kendi yetiştirdiği oyuncularla, başarılarına yenilerini ekler. Aksi takdirde, badanaj yapmaktan öteye gidilemez’’ uyarısında bulundu.
Yeni döneme tecrübeli teknik adam Zafer Özbek ile değerlendirecek kırmızı-beyazlıların hedefinde gösterilen ilgiden dolayı alt yapıdan A takımına oyuncu yetiştirmek istiyor.
Mucurspor’da, futbol eğitiminin yanı sıra beslenme, davranış ve sağlıklı bireylerinde yetiştirilmesi hedeflenirken aileler de çocuklarının futbol dünyasında yer alması için destek veriyor.
Yaz Futbol Okulunda verilen eğitimlerden bahseden antrenör Zafer Özbek yaptığı açıklamada “Burada en küçük 2009 en büyük ise 2001 doğumlu çocuklarımıza eğitim veriyoruz. 10 Temmuz’da başlayan yaz futbol okulumuzda ilk olarak temel pas ile başladık, ayak içi pas, ayak dışı pas ve ayak üstü pas ile başladık. Arkasından top kontrollerine geçtik, ayak üstü, göğüs, diz kontrolleri ile devam ettik. Arkasından driplik top sürme eğitimini vereceğiz, devamında paslaşma duvar pasları ve şuta geçeceğiz. En son da saha alan bilgisi ve maçlarla yazımızı bitireceğiz” dedi.
Mucurspor Yaz Futbol okulunda sadece futbol eğitiminin verilmediğini kaydeden antrenör Zafer Özbek, “Burada sadece çocukların futbol eğitimi ile ilgilenmiyoruz. Bunun yanında eğitimleri, beslenmeleri, arkadaşları ile sosyal yaşantıları olsun hepsini takip ediyoruz. Tabiki burada topluma iyi bir birey kazandırmak için bizim yapmış olduğumuz çalışmalardan birisidir. Burada sadece futbolcu yetiştirmek istemiyoruz, topluma da faydalı insanlar yetiştirmek istiyoruz. Çocuklarımız ayrıca buralara gelerek mutlu oluyor ve eğleniyorlar, bunun yanında arkadaşlık ortamlarını geliştiriyorlar, sosyalleşiyorlar. Biz bunu başarabildiğimiz için mutluyuz” dedi.
Antrenör Zafer Özbek başta olmak üzere toplam dört hoca gözetiminde düzenlenen kurs da eğitmen olarak Mucurspor futbolcusu Hüseyin Doğan ile Gökhan Coşkun ve Abdullah Boz yer alıyor.
Kurs; Mucurspor Kulübü, Mucur Belediyesi, Mucur Gençlik Hizmetleri ve Mucur Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenleniyor. Kursun amacının Mucur gençliğine sahip çıkmak ve geleceğin Mucurspor’unu oluşturmak olduğunu açıklayan antrenör Hüseyin Doğan kurstan yetişecek gençlerin ileride profesyonel forma ile görmek istediklerini belirtti.
Geçmişten bugüne kadar ilk defa düzenlenen yaz okuluna ilgi oldukça yüksek toplam 9 ve 17 yaş gruplarında toplam 90 öğrencinin kursa katıldığı ve bu sayının artacağı belirtildi. Kurs haftada 4 gün 16.30 ile 18.00 arasında düzenleniyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .