“Alt yapıya büyük önem vereceğiz”

“Alt yapıya büyük önem vereceğiz”

10.03.2015

Kırşehirspor Antrenörü Mustafa Santra Programında açıklamalarda bulundu…

KIRŞEHİRSPOR Antrenörü Mustafa Koçak, önceki gün akşamı Kırşehir Televizyonu’nda (KTV) düzenlenen “Santra” programına katıldı, yeli-beyazlı takımın durumu hakkında açıklamalarda bulunurken, “Kırşehirspor, zor şartlarda mücadele ettiği ligde, beklediğinden fazla başarı elde etti. Kulübün kurtuluşun tek çaresi Akademik Lig ve alt yapıdır” dedi.

KTV’de Pazartesi akşamları Yasin Ata’nın yönetiminde canlı olarak yayınlanan ve Aşıkpaşa Gazetesi Spor Yazarı Bekir Kendirli ile Evranspor Antrenörü Halit Kılıç’ın yorumlarıyla katkı yapılan “Santra” programının bu haftaki konukları Kırşehirspor Antrenörü Mustafa Koçak ve Kırşehirspor Menejeri Servet Sever oldu.

MUSTAFA KOÇAK (1) copy
Keçiören Bağlumspor-Kırşehirspor karşılaşmasını değerlendiren ve geçtiğimiz hafta alınan Sincan Belediyespor maçını yorumlayan Antrenör Mustafa Koçak, kulübün içerisinde bulunduğu durumu değerlendirdi. Antrenör Koçak, lige zirve mücadelesi verme hedefiyle başlamadıklarını vurguladı, şöyle konuştu: “Bölgesel Amatör Lig’e katılmak için son dakikada başvurduk. Gerek yönetimimiz, gerek teknik kadromuz genç ve deneyimsiz isimlerden oluştu. Çok acele kadro oluşturduk ve doğru dürüst sezon başı kamp yapmadan 2-3 hazırlık maçıyla lige başladık. Futbolcularımız büyük bir özveri içerisinde bulunarak maçlara çıktılar. Maddi sıkıntımız olduğu için, parasal olarak motivasyon yapmamız mümkün değildi. Teknik Direktörümüz Bekir Barış Cihan, futbolcuları motive etti ve başarı kazanmalarını sağladı. Bizim başarıya ulaşmamızdaki en büyük motivasyon, inanmışlık, forma aşkı ve geleceğin futbolcusu olma düşüncesidir. Takımdaki arkadaşlığın üst düzeyde olmasının yanında Kırşehirspor yönetimliyle, teknik kadrosuyla ve taraftarıyla bir kolej takımı havasına büründü. Bu birlik ve beraberlik sahaya yansıdı ve bugünkü tablo ortaya çıktı. 32 puanla ligin üst sıralarındayız. Yozgat ve Kırıkkale gibi büyük paralar harcayan takımlardan 4’er puan aldık. Birkaç maç dışında, tüm karşılaşmalarımızda iyi mücadele ettik. Elbette tecrübeyi bir ekip olmadığımız için hata yapmış olabiliyoruz. Bunu asgariye indirmek için çaba gösteriyoruz.”
Antrenör Mustafa Koçak, alt yapıya önem vermek zorunda olduklarını belirtti, “Şu anda kadrodaki futbolcularımızın çoğu, ya Fatihspor, ya Evranspor, ya da diğer amatör takımlarda yetişti. Futbolcularımızın Kırşehirli olması, farklı bir avantaj oluşturuyor. Kırşehirspor’un kurtuluşu, alt yapıya verilecek önemle orantılıdır. Kendi kaynağımızdan futbolcu yetiştiremediğimiz takdirde, dışarıdan transfer edeceğimiz futbolcularla bir yere varamayız. Bu nedenle Akademik Lig’e başvuru yaptık. 4 kategoride yaptığımız başvuru kabul edilirse, geleceğin futbolcuları yetişmiş olur. Bu nedenle önümüzdeki sezon alt yapı için kolları sıvayacağız. U-14, U-15, U-16 ve U-17’de katılmak istiyoruz. Böylece Kırşehirspor’un geleceğini güvence altına almış oluruz” dedi. (Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .