Alparslan Türkeş 18. ölüm yıldönümünde anıldı

Alparslan Türkeş 18. ölüm yıldönümünde anıldı

06.04.2015

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici: “Başbuğumuza rahmet, tüm Türk dünyasına, MHP ve Ülkücü camiaya başsağlığı diliyorum”

Alparslan Türkeş 18. ölüm yıldönümünde mezarı başında dualarla anıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş ölümünün 18. yıldönümünde mezarı başında anıldı. Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, milletvekilleri Sinan Oğan ve çok sayıda partili katıldı.
MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici de, Alparslan Türkeş’in 18. ölüm yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

ARİF EKİCİ.avi_snapshot_00.33_[2015.03.26_10.46.10] copy
Başbuğ Alparslan Türkeş’e Allah’tan rahmet dileyerek, Türk milleti, MHP ve Ülkücü camiaya başsağlığında bulunan MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici, “4 Nisan’da yüce Başbuğumuz merhum Alpaslan Türkeş’in ölüm yıldönümü. Bildiğiniz gibi 4 Nisan 1997’de Başbuğumuz Hakk’a yürüdü. Ülkücü hareketin kurucusu, Milliyetçi Hareket Partimizin lideri, dünya Türklüğünün lideri Başbuğumuz, o günün şartlarında dünya Türklüğünün Başbuğu olmuştu. Dünyanın neresinde Türkler eziliyor ise o günün devlet yetkilileri ve dünyanın diğer devlet yetkilileri, sivil toplum örgütleriyle ezilen Türk halkının yardımına koşuyordu. Bosna-Hersek savaşında olsun, Kafkaslardaki savaşlarda olsun dünyanın sivil toplum örgütlerini harekete geçirerek büyük destekler, büyük yararlar sağlamıştır. Dolayısıyla önce vatanım, Türk dünyası, İslam dünyası sonra partim ve ben demiştir. Bugünkü liderimiz Devlet Bahçeli, o özellikleri ve sözleri taşıyan duruşuyla ispat etmiştir. Saygıdeğer Türk milleti bu ulu çınarın Hakk’a yürüyüşün yıldönümü dolayısıyla merhum Başbuğumuza rahmet diliyorum. Tüm Türk dünyasına, Türk milletine, MHP ve Ülkücü camiaya başsağlığı diliyorum. Allah mekanını cennet eylesin” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .