Alkışlar Kırşehir Belediyespor’a…

Alkışlar Kırşehir Belediyespor’a…

04.11.2019

Kırşehir Belediyesporumuz 2. Lig’te adeta fırtına gibi esip gürlüyor. Transferde geç kalan, ancak güçlü bir kadro kurup lige başlayan Kırşehir Belediyespor, oynadığı 11 maçta 23 puan toplayarak şampiyonluk yarışında iddialı olduğunu herkese gösterdi. Lige çok iyi bir başlangıç yapan ve liderlik koltuğunda da oturan yeşil-beyazlılar, kendi sahasında ligin son sıralarda yer alan Elazığspor ile Tuzlaspor’a […]

Kırşehir Belediyesporumuz 2. Lig’te adeta fırtına gibi esip gürlüyor.
Transferde geç kalan, ancak güçlü bir kadro kurup lige başlayan Kırşehir Belediyespor, oynadığı 11 maçta 23 puan toplayarak şampiyonluk yarışında iddialı olduğunu herkese gösterdi.
Lige çok iyi bir başlangıç yapan ve liderlik koltuğunda da oturan yeşil-beyazlılar, kendi sahasında ligin son sıralarda yer alan Elazığspor ile Tuzlaspor’a yenilerek büyük yara aldı. Ardından kendi saha ve seyircisi önünde Sakaryaspor ile Bandırmaspor ile de berabere kalarak 10 puan kaybetti.
Deplasmanda kaybettiğimiz Tuzlaspor maçını bir kenara bırakırsak, ah şu evimizde Elazığspor’a yenilmese idik… Ah şu Sakaryaspor’a elimizden kaçırmasa idik… 2-1 önde iken Bandırmaspor karşısında uzatmada kalemizde golü görüp berabere kalmasaydık… bugün 30 puanla grubumuzda liderdik.
Tabi futbolda böyle sonuçlar oluyor. Ama takımımız 4 maçlık kötü gidişin ardından kendine geldi ve üst üste 4 maç kazanarak “şampiyonluk yarışında ben de varım” dedi.
İşte Pazar günü grubumuzun güçlü ekiplerinden Kahramanmaraşspor’u da eli boş göndererek çıkışını sürdürdü ve liderin üç puan gerisinden averajla üçüncü sırada yer aldı.
Şu an her şey çok iyi gidiyor. İyi oynuyor ve kazanıyoruz. Bu konuda emeği geçen futbolcularımızı, teknik heyetimizi ve yöneticilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Biz bu takıma inanıyor ve güveniyoruz. İlk yarıyı en iyi yerde bitirecek ve devre arasında birkaç takviye ile şampiyonluk ipi göğüsleyeceğiz.
Peki Kırşehir Belediyespor 2. Lig’te başarıyla Kırşehir’i temsil ederken, biz Kırşehirliler ne yapıyoruz? Sadece elimizde çekirdek maça gidip seyrediyor ve gole seviniyoruz o kadar!
Geçen yıl 3. Lig’te harcanan paranın yarısıyla bir takım kurup, bugün 2. Lig’te zirveye oynayan yöneticileri maddi destek vermek yerine tribünlerde yönetim aleyhine, hoca aleyhine sloganlar atıyoruz!
Bu mu Kırşehirlilik, bu mu Kırşehir Belediyespor sevdalılığı?
Elbette bunu yapanlar bir avuç kişi. Yaptıklarının yanlış olduğunu görüyor ve bundan vazgeçmelerini öneriyoruz.
Sırf siyasi görüşlerinden dolayı Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve arkadaşlarının kurduğu, ligte başarıyla temsil eden Kırşehir Belediyespor’u başarısız kılmak istiyorlarsa başaramazlar. Çünkü Kırşehir takımının etrafından kenetlenmiş, yöneticilerinin, teknik heyetin ve futbolcuların arkasındalar. Yeşil-beyazlılar da aldıkları sonuçlarla da bunu ortaya koymuşlardır.
Kırşehir Belediyespor siyaset üstüdür. Sporu ve futbolu seven, hatta Kırşehirspor aşkına her türlü fedakarlığı yapan binlerce taraftar vardır. Kırşehirspor’la yatıp, Kırşehirspor’la kalkan. O halde bu işe siyaset sokulmamalı. Yanlış olur.
Dün başka bir partiye mensup Belediye Başkanı vardı, Kırşehir’de herkes Kırşehir Belediyespor’un yanındaydı, bugün bir başka partiye mensup Belediye Başkanı var, herkes yine takımının yanında ve destekçisi.
Bunu bütün taraftar grupları böyle bilip, böyle yorumlamalı. Tabi gerçekten Kırşehir Belediyespor’u seviyorlarsa.
Yoksa kulüp taraftara yardımcı olmuyor, maddi destek vermiyor diye takımı sabote etmek isteyenler olursa bunların Kırşehir Belediyespor sevgisinden ve Kırşehir sevgisinden kuşku duyulur.
Şunu da asla unutmamak gerekir ki, zaten Kırşehir Belediyesi maddi sıkıntı yaşıyor, takıma gereği kadar destek te veremiyor. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun ricasıyla yönetimde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ve arkadaşlarının kendi ceplerinden harcadığı paralarla takım şampiyonluk mücadelesi veriyorsa, bu insanları alkışlamak gerekir.
Benden koskoca alkış Kırşehir Belediyespor’a…
Akışlar Kırşehir Belediyespor’a sahip çıkan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile Vali İbrahim Akın’a…
Alkışlar Direktör Taner Öcal ve ekibine…
Alkışlar yeşil-beyazlı formaya ıslatan tüm futbolcularımıza…
Alkışlar Kırşehir Belediyespor’un başarısı için gecesini gündüzüne katan, evini, işini, ailesini unutan başkan ve yöneticilere…
Alkışlar bu takıma iyi gününde, kötü gününde içeride ve dışarıda destek veren cefakar taraftarlara…
Evet, Kırşehir’i sevenler bu takıma ve yönetime güvenin ve sahip çıkıp. Lütfen köstek olmayın. Bu başarı bütün Kırşehir’in başarısıdır.
İnşallah bu takım bu ligte şampiyon olur ve üst üste üçüncü şampiyonluğu yaşayarak tarih yaşatır Kırşehir’e ve tüm Türkiye’ye…
Şimdi var mısın tarih yazmaya?YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

V.T

Kırşehirspor iyi yolda. Kırşehir Belediye Başkanının değişmesi nedeniyle belediyenin içerisinde bulunduğu maddi sıkıntıya göre iyi bir takım kurulmuş ve bu takım yapabileceğinin en iyisini yapıyor. Buna rağmen turibünlerde bir taraftar grububun art niyetli olarak yönetim hakkında çirkin tezerühatlarını anlamak mümkün değil. Belli ki bunlar bir yerden emir almışlar. Kale den bedava maç seyredilmesinin önüne geçilmesi sarttır. Trübünlerde bayanlar olduğu halde bayanları göre göre küfür edenler kollarından tutularak dışarı çıkarılmaları ve bir daha maçlara alınmamaları gerekmektedir.

07.11.2019, 10:10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .