ALINAN PUAN ÇOK ÖNEMLİ…

ALINAN PUAN ÇOK ÖNEMLİ…

25.11.2019

Kırşehir Belediye Sporumuzun Cumartesi günü Ankara Demir deplasmanından 1 puan ile döndü. Lider Ankara Demir spor ile oynanan maçta ilk yarıyı 2-0 yenik kapadık. Ancak ikinci yarıda biri penaltıdan olmak üzere Turan Yıldız’ın attığı 2 gol ile maçtan beraber ayrılarak 1 puan almasını bildik. Baktığımızda ilk yarı çok iyi oynamadığımız bir maçtı ancak 2. yarı […]

Kırşehir Belediye Sporumuzun Cumartesi günü Ankara Demir deplasmanından 1 puan ile döndü.
Lider Ankara Demir spor ile oynanan maçta ilk yarıyı 2-0 yenik kapadık. Ancak ikinci yarıda biri penaltıdan olmak üzere Turan Yıldız’ın attığı 2 gol ile maçtan beraber ayrılarak 1 puan almasını bildik.
Baktığımızda ilk yarı çok iyi oynamadığımız bir maçtı ancak 2. yarı daha derli toplu oynadık. Maçı kaybedebilirdik, özellikle ikinci yarıda kazana da bilirdik ancak olmadı.
Ligin liderinden hem de deplasmanda 2 -0 geriye düştüğümüz açtan 1 puan ile dönmek kesinlikle çok önemli idi.
Bu tür maçlarda oynanan oyundan çok skorun önemli olduğunu vurgulamak isterim.
Aslında 2-0 geriye düşülen bir maçı çevirmek çok kolay değil bunu başaran takımı tebrik etmek lazım.
Bizim 1 puan aldığımız Ankara Demir takımı bu beraberlik sonrası 3.sıraya gerilerken yeni lider Bandırmaspor oldu ve biz de liderin 3 puan gerisinden 4.sırada yerimizi aldık.
Üst sıralardaki puanlar birbirine çok yakın öyle ki, 1. ile 7.arasında 6 puanlık bir fark var. Bu da ligin üst sıralarındaki takımların ne derece önemli olduğunu gösteriyor aslında.
Ligin ilk haftasında da söylemiş ve yazmıştım bizim rakibimizin Bandırmaspor, Van ve Sakarya olduğunu hala o iddiamın arkasındayım.
O halde bu hafta kendi saha ve taraftarımızın önünde oynayacağımız Sivas Belediye maçı çok fazla önem kazandı.
Sivas Belediye takımı 14 maçta 4 galibiyet, 5 beraberlik ve 5 de yenilgi aldı ve şuan ligde 17 puan ile 10.sırada yer alıyor.
Sivas Belediyespor’un deplasman karnesi de çok iyi değil 7 maçta 1 galibiyet 3 beraberlik ve 3 yenilgi almış.
Yine de dikkat etmek lazım sorun yaşamadan bu maçtan kesinlikle 3 puan almalıyız.
İlk yarının bitimine bu maç ile birlikte 3 maç kaldı ve bu 3 maçtan biz en kötü 7 puan almalıyız.
Bu 7 puanı alırsak ligin ilk devresini lider bile kapatabiliriz.
Ankara deplasmanına gelen kıymetli taraftarımıza da canı gönülden teşekkür etmek istiyorum. Yağmur demeden kar demeden gerek ilimizde gerekse de il dışında oynadığımız tüm maçları kaçırmayan ve takıma sahip çıkan bu taraftar gerçekten övgüyü hak ediyor.
Bu düşünce ile bu hafta sonu yapacağımız Sivas Belediye Spor maçında Kırşehir Belediye Sporumuza sonsuz başarılar diliyorum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .