“AKP’nin elinde paçavraya dönüştürülmek istenen Türk Devleti’nin izzetini Ülkücüler koruyacaktır”

“AKP’nin elinde paçavraya dönüştürülmek istenen Türk Devleti’nin izzetini Ülkücüler koruyacaktır”

16.03.2015

MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Oğuz Sulusaray:
“AKP’nin elinde paçavraya dönüştürülmek istenen Türk Devleti’nin izzetini Ülkücüler koruyacaktır”

7 HAZİRAN seçimlerine 2 ay kalırken, Kırşehir’de Milliyetçi Hareket Partisi’nde aday adaylığı için yarış açıklanan yeni isimlerle heyecanlanıyor.

Kırşehir Ülkü Ocaklarında iki dönem İl Başkanlığı yapan, Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve MHP Kırşehir AR-GE grubu iki dönem Sekreterlik faaliyetlerini yürüten Oğuz Sulusaray MHP’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Oğuz Sulusaray, 15 Mart Pazar günü MHP İl Başkanlığı’nda İl Başkanı arif Ekici ve partililerin katıldığı toplantıda aday adaylığını açıkladı.
“AKP’nin elinde paçavraya dönüştürülmek istenen Türk Devleti’nin izzetini Ülkücüler koruyacaktır” diyen MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Oğuz Sulusaray, başkanlık ve federatif sistemi getirmek isteyen AKP zihniyetinin Türkiye’ye ne denli zarar verdiğinin kamuoyu tarafından bilindiğini dile getirerek, “İktidara gelen her parti milletimizin yüzünü kıbleye çevirirken, AKP hükümeti kendi çıkarları için kıbleyi kendilerine doğru çevirmiştir” dedi.
7 Haziran seçimlerinin Türk milletinin hırsızlardan, yolsuzlardan, din sömürücülerinden kurtuluş seçimi olacağını söyleyen MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Oğuz Sulusaray, sözlerine şöyle devam etti:
“36 etnik unsur söylemi ile devletimizi bölmeye çalışan, kardeşlik hukukunu hiçe sayan, bin yıllık birlikteliğimizi bozmayı hedefleyen, 17-25 Aralık hırsızlarına en iyi cevabı halkımız 7 Haziran 2015 günü sandıkta verecektir. Türk milletinin hırsızlardan, yolsuzlardan, din sömürücülerinden kurtuluş seçimi olacaktır. Zira bu seçim siyasi bir seçim değil, iman-i bir seçim olacaktır.

O¦ŞUZ3 copy
“Hayat idamelerini ve saltanat sevdalarını Türk milletinin sırtından sağlayıp milletin istiklali pahasına kendi istikbalini düşünenlere bu yüce millet 7 Haziran’da gereken cevabı verecektir. İktidarın sorumsuz sorumlularının 13 yıllık hükümetleri döneminde ileri demokrasi diye diye ilerleyebildikleri son nokta silahların gölgesinde yapılacak olan bir seçimdir. Ne acıdır ki bu gerçeği silah bıraktılar söylemi ile gizlemek, milleti aldatmaktan başka bir şey değildir. Biliyoruz ki ne silah bırakan vardır, ne de barış isteyen. Bu nedenle insanlarımıza AKP’nin gerçek yüzünü anlatıp, AKP’yi demokratik yollarla sandığa gömmek zorundayız.
“Milliyetçi Ülkücü Hareket’in her türlü şaibeden uzak, vatanseverliğinden hiç kimsenin şüphe duymadığı, dürüst ve namuslu lideri kolları sıvamış ve ülkeyi yönetmeye talip olmuştur. Bu minvalde siyesi partilerin nihai aday listeleri açıklandıktan sonra, yani 8 Nisan sabahı tüm ülkücüler tek bilek, tek yürek olup bozkırın bükülmez bileğini Kırşehir’den gösterecektir.
“Biz Kırşehir’in nasıl şaha kalkacağı hususunda, Kırşehir’de Milliyetçi Hareket Partisi zaferinin nasıl tesis edileceği hususunda çalışmalarımızı tamamladık ve sahaya iniyoruz. AKP’nin elinde paçavraya dönüştürülmek istenen Türk Devleti’nin izzetini Ülkücüler koruyacaktır. Son ve ebedi vatanımızı bölmeye çalışanlar, hainlik politikalarını geliştirenler, PKK ve bebek katiline meşruluk kazandıranlar, ülkücü hareketin neferleri olarak bu ülkeyi size böldürtmeyeceğiz. Kardeşlik hukukumuzu bozmanıza, devletimizi ve milletimizi hainlik politikası ile uçuruma sürüklemenize asla ve asla izin vermeyeceğiz. Bu çetin ve zorlu yolda devletime, milletime ve sizlere hizmet etmek amacıyla bereketli hilalin güneşi aziz Kırşehir’imizden aday adaylığı ilan ederek yola çıkıyorum. Biz al bayrak ve bu mukaddes vatan üzerinde oynanan oyunları, senaryoları boşa çıkaracak kabiliyete ve yetiye sahibiz. Bunu hep beraber yapacağız, sizlerle başaracağız. Bölen değil, birleştiren olacağız. Yıkan değil, yapan olacağız. alan değil, veren olacağız. Çarpışan değil, bütünleştiren olacağız. Cenap-ı Hakk’ın izni ile iktidar ateşini Kırşehir’den yakıp ülkemize yayacağız. Milliyetçi Hareket’in iktidar yolu hayırlı, uğurlu olsun.”
PARTİLİLERLE BULUŞMA
MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Oğuz Sulusaray, aday adaylığı açıklamasının ardından partililerle bir araya geldi.
Çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda konuşan MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Oğuz Sulusaray, “Kırşehir’imizin en iyi şekilde temsili için gece-gündüz demeden, yılmadan, yorulmadan, darılmadan, küsmeden, can siperane çalışacağız. Kıymetli hemşehrilerimin teveccühü ile bu yolda kol kola olacağız” diyerek, partililerden destek istedi.
MHP İl Başkanı Arif Ekici de, iktidarı eleştirdiği konuşmasında, ülke gündemine ilişkin kısa değerlendirmede bulunarak, MHP’nin iktidara yürüdüğünü dile getirdi ve Oğuz Sulusaray’a başarılar diledi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .