Akpınar’da üç projenin temeli atıldı

Akpınar’da üç projenin temeli atıldı

26.08.2017

KIRŞEHİR’İN Akpınar ilçesine, kaymakamlık, belediye ve hayırseverlerin katkısıyla yapılacak otogar, cami ve organik pazaryeri inşaatının temeli atıldı. Vali Necati Şentürk, Akpınar’da gerçekleştirilen Cami, Otogar ve Organik Köy Pazarı Temel Atma Törenine katıldı. Akpınar Kaymakamlığı ve Akpınar Belediye Başkanlığı öncülüğünde, hayırsever vatandaşların katkıları ile yapımına başlanan cami, otogar ve organik köy pazarı temel atma törenine Vali […]

KIRŞEHİR’İN Akpınar ilçesine, kaymakamlık, belediye ve hayırseverlerin katkısıyla yapılacak otogar, cami ve organik pazaryeri inşaatının temeli atıldı.
Vali Necati Şentürk, Akpınar’da gerçekleştirilen Cami, Otogar ve Organik Köy Pazarı Temel Atma Törenine katıldı.
Akpınar Kaymakamlığı ve Akpınar Belediye Başkanlığı öncülüğünde, hayırsever vatandaşların katkıları ile yapımına başlanan cami, otogar ve organik köy pazarı temel atma törenine Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Akpınar Kaymakamı Hicabi Aytemür, Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan, il ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı.
Temel atma töreninden önce konuşan Vali Necati Şentürk, Akpınar ilçesine kazandırılan bu eserin ilçeyi daha güzel ve daha yaşanabilir bir ilçe haline getireceğini söyledi.
Bu tesisin Akpınar’ın sosyal ve ekonomik yapısına olumlu katkılarda bulunacağını belirten Vali Necati Şentürk, “Bu topraklar ecdadımızın bize mirasıdır. Bu toprakları değerlendirmek ve vatandaşlarımızın hizmetine en iyi şekilde sunmak da bizlerin görevidir. Akpınar ilçemizde işlek bir yol üzerine böylesine güzel eserin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Organik ürünlerin burada satılacak olması çok önemlidir. Günümüzde tüketilen ürünler insan sağlığını tehdit etmektedir. Fakat yolculuk yapan vatandaşlarımız burada konaklayacak ve günlük, taze, organik ürünleri burada yeme fırsatı bulacaklar. Akpınar’a yeni bir kimlik kazandıracak olan ve ilçe ekonomisine büyük katkılar sağlayacak olan bu tesisin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Milletvekili Mikail Arslan da, “Hayırlı Cuma gününde temelini attığımız tesis hayırlı olsun. Yol üzerinde bulunan bu projenin hayata geçirilmesi ilçemiz adına çok önemli. Konumu itibari ile güzel bir arsaya inşa edilecek olan bu proje, diğer ilçelerimize de örnek olmalı. En kısa sürede hizmete açılacak olan bu tesis, Akpınar ilçemizi canlı tutar” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise, “Akpınar şehrimizin giriş kapısıdır. Hem ibadethane, hem Akpınarlıların kendi ürünlerini satabileceği hem de vatandaşlarımızın soluklanabileceği bu projeyi hayata geçiriyoruz. Günde ortalama 14.000 aracın geçtiği yol üzerine yapılan tesisin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Akpınar Kaymakamı Hicabi Aytemür da yaptığı konuşmada, bu projeyi yapmaktaki amaçlarının anayoldan geçen günde 60.000 civarındaki kişiden ekonomik olarak faydalanmak olduğunu söyledi.
Tören, dualar eşliğinde cami, otogar ve organik köy pazarının temelinin atılması ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .