Akpınar’da Eşini Duy, Aileni Sev, Yuvanı Koru Projesi

Akpınar’da Eşini Duy, Aileni Sev, Yuvanı Koru Projesi

01.05.2015

Akpınar Kaymakamlığı “Eşini Duy, Aileni Sev, Yuvanı Koru Projesi”ni sürdürüyor. Proje kapsamında Akpınar’daki TOKİ Kuran Kursuna ve Zeynep Gülmüş Kuran Kursuna devam eden Akpınarlı kadınlarla, İlçe Kaymakamı Yıldız Büyüker başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan Pınar, İlçe Müftüsü Mevlüt Şahin ve Eğitimci Akpınar Çok Programlı Lisesi Rehberlik Öğretmeni ve Proje Rehber Öğretmeni Gülşen Atılgan tarafından […]

Akpınar Kaymakamlığı “Eşini Duy, Aileni Sev, Yuvanı Koru Projesi”ni sürdürüyor.
Proje kapsamında Akpınar’daki TOKİ Kuran Kursuna ve Zeynep Gülmüş Kuran Kursuna devam eden Akpınarlı kadınlarla, İlçe Kaymakamı Yıldız Büyüker başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan Pınar, İlçe Müftüsü Mevlüt Şahin ve Eğitimci Akpınar Çok Programlı Lisesi Rehberlik Öğretmeni ve Proje Rehber Öğretmeni Gülşen Atılgan tarafından kadına şiddet, aile eğitimi konularında eğitim verildi.
Şiddet ve şiddetin türleri hakkında bilgi verilirken şiddetin nedenleri şiddete maruz kalındığında yapılması gerekenler anlatıldı. Şiddetin her türlüsünün onaylanmayacağı bildirildi.
Aile içi şiddet ve etkili aile eğitimi nasıl olmalı? Ailede iletişim nedir ? Aile ve toplum şiddete nasıl yaklaşmalı? Toplumda ailenin yeri ve ailenin toplumla ve kendisiyle ilişkileri nasıl olmalı? Aile bireylerinin aile içi tutum ve davranışları? Medya ve görsel basının aileye ve şiddete etkisi nedir gibi konularda eğitim verildi.
Akpınar Kaymakamı Yıldız Büyüker buralarda yaptığı konuşmada, ailenin kendi içinde çocuklarına ve eşlerine davranışlarının, konuşmalarına ve sorunlara yaklaşımının nasıl olması gerektiğinden bahsetti.
Akpınar ilçesi halkı için yapılan projenin önemine, projenin amacı ve gerekçelerini anlatan Kaymakamı Yıldız Büyüker “Eşini Duy, Aileni Sev, Yuvanı Koru Projesi” Kapsamında verilen eğitimde, şiddetin ve şiddet türlerinin neler olduğu üzerinde konuştu ve açıklamalar yaptı.
Şiddete maruz kalındığı durumlarda yapılması gerekenler hakkında da bilgiler veren Kaymakam Yıldız Büyüker, ilçe Rehberlik Birimlerinin telefonları, kaymakamlığın internet sitesinden direkt kendisine ulaşılan hat hakkında bilgi verdi.
Toplantı karşılıklı diyaloglar halinde toplantılar devam etti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .